Z nadejściem upragnionych wakacji przyszedł czas na długi odpoczynek. Młodzi ludzie mają różne plany na spędzenie najbliższych dwóch miesięcy wolnych od nauki. Niektórzy przede wszystkim będą odpoczywać, a inni wolą poświęcić ten czas na pracę. Co będą robić uczniowie gimnazjów i szkół średnich z powiatu strzelińskiego?
Artur Rzeźniczek, Strzelin
Artur Rzeźniczek, Strzelin
- Przede wszystkim masa wyjazdów, planuję odwiedzić Adriatyk i Chorwację. Poza wyjazdami to oczywiście praca. W tym wieku trzeba coś znaleźć i zarobić parę groszy na najprostsze wydatki czy rozrywkę. Zdarzyło mi się już pracować na wakacjach. Pomagałem przy żniwach albo różnych magazynach czy na większych imprezach w cateringu. Teraz upatrzyłem sobie już pracę w niewielkim barze. W tym wieku doświadczenia są dla nas naprawdę istotne. Zawsze jest też miło wydać parę groszy na przyjemności.
Dominika Woroniecka, Strzelin
Dominika Woroniecka, Strzelin
- Tak naprawdę planuję długi, długi wypoczynek. Zero nauki. Może jakiś wyjazd i spontaniczne wypady z przyjaciółmi, ale nie planuję niczego konkretnego. Jeśli chodzi o dodatkową pracę, może coś wyjdzie spontanicznie. Te wakacje chcę mieć naprawdę luźne, aby odpocząć przed następnym rokiem szkolnym. Po egzaminie gimnazjalnym miałam czas żeby odreagować naukę, ale nie było go dużo. Trzeba było zakończyć szkołę z jak najlepszymi ocenami. Dlatego właśnie teraz odpocznę i po egzaminie i trzech latach gimnazjum.
Andrzej Kocerba, Chociwel
Andrzej Kocerba, Chociwel
- Mój tato przygotował mi pracę dodatkową na wakacje. Jeszcze nie wiem dokładnie, co to będzie, ale mam nadzieję, że nie praca fizyczna. Poświęcę na to około miesiąca. Nigdy wcześniej nie pracowałem na wakacjach. Ale chciałem uzbierać trochę pieniędzy na jakiś cel, na pewno się przydadzą. Lepiej nie siedzieć w domu i spożytkować ten wolny czas konkretnie. Poza tym pojadę jeszcze do Przesieki, żeby opiekować się dziećmi i edukować je na rekolekcjach.
Natalia Woźniak, Strzelin
Natalia Woźniak, Strzelin
- Na pewno planuję wyjazd z rodziną i spotkania z przyjaciółmi, którzy daleko mieszkają. Myślę, że pojadę też na kolonię razem ze znajomymi z klasy. Nie wiemy jeszcze dokładnie gdzie, wszystko wyjdzie spontanicznie. Ale wolałabym pojechać nad morze. Nie myślałam o pracy dodatkowej podczas tych wakacji. Przede wszystkim będę odpoczywać po nauce do egzaminu, a po wakacjach wybieram się do strzelińskiego technikum.
Kacper Sławkowski, Krzywina
Kacper Sławkowski, Krzywina
- Na całe wakacje wyjeżdżam do pracy do Norwegii. Będę się zajmował stolarką. Rok temu pracowałem na wakacjach, też w Norwegii. Przede wszystkim zależy mi na doświadczeniu, ale pieniądze też są ważne. Myślałem o tym, żeby poszukać pracy gdzieś w Polsce, ale wydaje mi się, że w Norwegii będą z tego lepsze pieniądze. Dzięki temu doskonalę też język angielski i poznaję nowych ludzi.
Michał Wojtowicz, Gęsiniec

Michał Wojtowicz, Gęsiniec
- Na wakacjach zamierzam dorabiać i znaleźć jakąś pracę dorywczą, żeby mieć trochę grosza. Wiadomo, że każda praca czegoś uczy, ale bardziej chcę się zabezpieczyć finansowo. Wcześniej też pracowałem na wakacjach. Robiłem różne rzeczy, przeważnie była to pomoc, np. w stolarstwie. Ale zaraz po zakończeniu roku szkolnego wyjeżdżam do Hiszpanii. Pracy poszukam po powrocie.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Odpoczywać czy zarabiać?
"odpoczywać czy zarabiać"----dobrze jest odpoczywać w pracy czyli robić to co się lubi i jeszcze przy tym cos zarobić. sama praca jako kierat do zarabiania pieniędzy to lipa. nazywanie lenistwa i beczynności wypoczynkiem to też lipa. potrzebne jest tak dwa w jednym i to nie tylko na wakacje.
0

Przeczytaj także