Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Dziś, 3 września, rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. Uczniowie po dwóch miesiącach wakacji zasiedli do szkolnych ław i usłyszeli pierwszy dzwonek. Reporterzy Słowa Regionu uczestniczyli dziś w uroczystych apelach w niektórych placówkach oświatowych w powiecie strzelińskim. Rok szkolny dopiero się rozpoczął, ale już dziś wiadomo, kiedy uczniowie będą mieli wolne od nauki.
Ferie zimowe w województwie dolnośląskim przypadają od 28 stycznia do 10 lutego 2019r. Wciągu roku szkolnego będą też dwie większe przerwy świąteczne. Zimowa od 23 do 31 grudnia (23 grudnia to niedziela, uczniowie idą do szkoły ostatni raz w piątek, 21 grudnia; 1 stycznia to dzień wolny od pracy, więc zajęcia w szkołach rozpoczną się 2 stycznia) i wiosenna przerwa świąteczna 18-23 kwietnia (ostatni dzień w szkole to środa, 17 kwietnia, następny to również środa, 24 kwietnia).
Poza tym każdy uczeń wie, że dni wolnych od szkoły jest więcej. Co prawda w szkole pojawić się trzeba, ale zazwyczaj nie ma lekcji lub jest ich znacznie mniej. Takie dni wolne od szkoły 2018/19 zapewne uczniowie będą mieć: 12 października (piątek) - akademie z okazji Dnia Nauczyciela 9 listopada (piątek) - akademie z okazji Dnia Niepodległości 6 grudnia (czwartek) - mikołajki 21 grudnia (piątek) - klasowe wigilie 15-17 kwietnia (poniedziałek-środa) rekolekcje katolickie.
Zakończenie roku szkolnego 2018/19 zaplanowano w kalendarzu roku szkolnego na piątek, 21 czerwca 2019r.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystych apeli w niektórych szkołach powiatu strzelińskiego.
Dodaj komentarz