- Wnioskowałam o przyznanie nam 120 wolontariuszy. Już od października mam zgłoszenia osób, które chcą pracować w sztabie – powiedziała szefowa sztabu Violetta Misa-Pachut
Przygotowania do kolejnego finału WOŚP rozpoczęły się już w październiku. Rejestrowane są sztaby i tysiące wolontariuszy. W Strzelinie znane są już pierwsze informacje na temat styczniowej zbiórki.
Zbliża się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem styczniowej zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one cały kraj.
W ubiegłym tygodniu oficjalnie potwierdzono założenie strzelińskiego sztabu WOŚP 2019 przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3. Jak poinformowała szefowa sztabu Violetta Misa-Pachut, procedury organizacyjne są bardzo czasochłonne, dlatego postanowiła zarejestrować go z wyprzedzeniem.
- Wnioskowałam o przyznanie nam 120 wolontariuszy, a przyznano nam tylko 60. To wyjątkowo mało. Jednak ta liczba nie wyczerpie nam wszystkich wolontariuszy. Dla bezpieczeństwa, każdy będzie zbierał w kilka osób. Dzieci są bardzo chętne do pomocy. Już od października mam zgłoszenia osób, które chcą pracować w sztabie – powiedziała szefowa sztabu.
Jak dodała, zależy jej na tym, aby wolontariuszami była młodzież z każdej szkoły. W związku z tym chętni uczniowie mogą się zgłaszać do biblioteki PSP nr 3 w Strzelinie. Zaznaczyła, że młodzież jest zawsze bardzo otwarta, uczciwa i wytrzymała na całodniową zbiórkę przy styczniowej pogodzie.
Warto podkreślić, że mile widziane są wszelkie fanty, które zostaną przeznaczone na styczniowe licytacje, loterie i kiermasze. Przekazać je może każda osoba, która chciałaby w ten sposób wspomóc styczniową zbiórkę.
Ponadto nasza rozmówczyni prowadzi poszukiwania lokalnych artystów, którzy zgodziliby się wystąpić podczas strzelińskiego finału WOŚP. Zainteresowani mogą kontaktować się z szefową sztabu Violettą Misą-Pachut. Podczas ostatniego finału strzeliński sztab zebrał prawie 53 000 zł. - Liczę na to, że w tym roku uzbieramy 60 000 zł – dodała nasza rozmówczyni.
Szczegóły zbliżającego się strzelińskiego finału WOŚP są jeszcze w trakcie przygotowań. O konkretnych ustaleniach poinformujemy na naszych łamach.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także