Miejsce pod Gromnikiem, gdzie parkują samochody nie jest przeznaczone do postoju pojazdów
Miejsce pod Gromnikiem, gdzie parkują samochody nie jest przeznaczone do postoju pojazdów
U podnóża góry Gromnik od strony Romanowa znajduje się miejsce, w którym turyści zostawiają swoje samochody. Do niedawna były tam również ławeczki oraz tablica informacyjna. Jedna z czytelniczek poinformowała nas, że we wskazanym miejscu pojawiło się błoto i koleiny, a ławeczek i tablicy informacyjnej brak.
Zwróciliśmy się zatem do Nadleśnictwa Henryków z prośbą o komentarz w tej sprawie. - Braki w infrastrukturze turystycznej są spowodowane aktami wandalizmu. Niestety, z taką aktywnością turystów spotykamy się na terenie całego nadleśnictwa - poinformował Krzysztof Flis, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Henryków. Zwrócił również uwagę, że miejsce gdzie parkują samochody nie jest przeznaczone do postoju pojazdów. - Jest o wykorzystywane przez leśniczego do składowania drewna. Częste opady deszczu z ostatnich tygodni w znacznym stopniu wpłynęły na zły stan dróg i duktów leśnych. W okresie letnim część kolein jest samoczynnie likwidowana. W innych miejscach należy użyć maszyn do naprawy lub udrożnienia dróg. Należy też pamiętać, że standard dróg leśnych jest inny niż dróg publicznych - dodał Flis. - W planie budżetowym na rok 2017 Nadleśnictwo Henryków zaplanowało środki na wykonanie dokumentacji projektowej „Miejsca Postojowego”. W założeniu będzie to utwardzony teren na kilkanaście samochodów, wraz z wymaganą infrastrukturą – zakończył zastępca nadleśniczego.

***
11 maja udaliśmy się we wskazane miejsce. Okazało się, że po naszym telefonie do nadleśnictwa tablica informacyjna oraz ławeczki zostały ponownie zamontowane.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Akty wandalizmu pod Gromnikiem
Ja powiedziała :
spajker powiedziała :
sczelin powiedziała :
Podałem ci oficjalne dane. O sławojkach nawet nie chce mi się pisać bo pier... jak potłuczony. Poczytaj sobie o urbanizacji (przed wojną) terenów na dzisiejszej Białorusi czy wokół Lwowa. Mity które powtarzasz o sławojkach to jakieś totalne [censored]IZMY. Przynajmniej nie mieli gnojówki przed każdym domem jak Niemcy na tych terenach O kulturze się nie wypowiadam, sam mam dość swoich rodaków pod tym względem. Zawsze się zastanawiam skąd się biorą teksty o dachach krytych strzechą i s raniu za stodołą, pojedź kiedyś w tamte rejony to zobaczysz. No i nie pluj na tych ludzi, jesteś jednym z nich, bo na 1000000% nie jesteś autochtonem.
ale mieli perłę niemiec wschodnich -wrocław
Byłeś we Lwowie może?? Słyszałeś o batiarach i o kulturze lwowskiej ?
lwowiacy to elita. trafiła ona do wrocławia tj ci którzy przeżyli i nie wyemigrowali. lwów to stolica kresów, reszta to bieda z nędzą i analfabeci. wg oficjalnych danych w polsce międzywojennej było więcej analfabetów niż w średniowiecznej francji. kultura lwowska to lipa ale matematyk banach to polski einstein.

0
Gravatar
Ja
Ja
spajker powiedziała :
sczelin powiedziała :
Podałem ci oficjalne dane. O sławojkach nawet nie chce mi się pisać bo pier... jak potłuczony. Poczytaj sobie o urbanizacji (przed wojną) terenów na dzisiejszej Białorusi czy wokół Lwowa. Mity które powtarzasz o sławojkach to jakieś totalne [censored]IZMY. Przynajmniej nie mieli gnojówki przed każdym domem jak Niemcy na tych terenach O kulturze się nie wypowiadam, sam mam dość swoich rodaków pod tym względem. Zawsze się zastanawiam skąd się biorą teksty o dachach krytych strzechą i s raniu za stodołą, pojedź kiedyś w tamte rejony to zobaczysz. No i nie pluj na tych ludzi, jesteś jednym z nich, bo na 1000000% nie jesteś autochtonem.
ale mieli perłę niemiec wschodnich -wrocław
Byłeś we Lwowie może?? Słyszałeś o batiarach i o kulturze lwowskiej ?

0
Gravatar
spajker
RE: Akty wandalizmu pod Gromnikiem
sczelin powiedziała :
Podałem ci oficjalne dane. O sławojkach nawet nie chce mi się pisać bo pier... jak potłuczony. Poczytaj sobie o urbanizacji (przed wojną) terenów na dzisiejszej Białorusi czy wokół Lwowa. Mity które powtarzasz o sławojkach to jakieś totalne DEBILIZMY. Przynajmniej nie mieli gnojówki przed każdym domem jak Niemcy na tych terenach O kulturze się nie wypowiadam, sam mam dość swoich rodaków pod tym względem. Zawsze się zastanawiam skąd się biorą teksty o dachach krytych strzechą i s raniu za stodołą, pojedź kiedyś w tamte rejony to zobaczysz. No i nie pluj na tych ludzi, jesteś jednym z nich, bo na 1000000% nie jesteś autochtonem.
oficjalne dane z roku 1955 brzmią, związek radziecki wyprzedził stany zjednoczone w produkcji traktorów. mam dystans do danych oficjalnych, np niemieckie podręczniki do historii wspominają o polskich obozach koncentracyjnyc h. słąwojki to oficjalny program rządowy premiera sławoja-składkowskiego, który uparł się i żądał aby polacy przestali wypróżniać się za stodołą i czynili to w cywilizowany sposób czyli w drewnianych toi-toiach. niemcy na tych terenach nie mieli gnojówki ale mieli perłę niemiec wschodnich -wrocław, mieli domy z wodociągiem i z kanalizacją, z gazem w każdym domu. ul sienkiewicza i piłsudskiego to osiedla zbudowanie w latach 20-tych , w tym czasie w polsce wdrażano rządowy program sławojek. ja nie pluję na analfabetów zza buga ale na ich potomków niszczących gromnik. zapewniam też że od urodzenia korzystam z wybudowanej przez niemców toalety. znajomy był na kresach i zrobił zdjęcie kresowej toalety, kresowa toaleta to budowla drewniana na wzró myśliwskiej ambony, wchidzisz po drabinie na górę, wypróżniasz się a na dole zbiera się kupka fekaliów, której nikt nie usuwa. kresowe i kieleckie ogrzewanie to sąsiadujące ze sobą izba mieszkalna i chlew, ludzie mieszkali blisko zwierząt aby wykorzystać generowane przez zwierzęta ciepło. w tym czasie niemcy stosowali piece kaflowe w mieszkaniach.

0
Gravatar
sczelin
xxx
Podałem ci oficjalne dane. O sławojkach nawet nie chce mi się pisać bo pier... jak potłuczony. Poczytaj sobie o urbanizacji (przed wojną) terenów na dzisiejszej Białorusi czy wokół Lwowa. Mity które powtarzasz o sławojkach to jakieś totalne DEBILIZMY. Przynajmniej nie mieli gnojówki przed każdym domem jak Niemcy na tych terenach O kulturze się nie wypowiadam, sam mam dość swoich rodaków pod tym względem. Zawsze się zastanawiam skąd się biorą teksty o dachach krytych strzechą i s raniu za stodołą, pojedź kiedyś w tamte rejony to zobaczysz. No i nie pluj na tych ludzi, jesteś jednym z nich, bo na 1000000% nie jesteś autochtonem.
0
Gravatar
spajker
RE: Akty wandalizmu pod Gromnikiem
Sczelin powiedziała :
spajker powiedziała :
wycinka lasu i niszczenie ławek to nie wandalizm, to zabójstwo przyrody i samobójstwo człowieka. w zminej kanadzie przy drogach stoją proste drewniane chatki z drewnem , z wodą, z apteczką. jadący godzinami kierowca , zmarznięty turysta może sobie tam wejść , rozpalić ogień , przenocować. miejsce ma zostawić tak czyste jakim go zastał. tam wiedzą że jak zniszczysz infrastrukturę to śpisz w śniegu. w niemczech na placu budowy stoją skrzynki z napojami i talerzyk na pieniądze. chcesz się napić? bierzesz napój ze skrzynki i płacisz na talerzyk. tam nie giną pieniądze z talerzyka i każdy płaci za napoje. w skali mikro ktoś mógłby nie zapłącić ale płaci bo wie że przegra w skali makro, czyli skończy się wygodny dostęp do napojów. złodziej ławki na gromniku najpierw kradnie a później emigruje mówiąc jaki tu syf w polsce, jaki prymityw, w cywilizowanej angli to co innego. niestety na ziemie pozyskane przyjechała swołocz zza buga, potomkowie ruskiego bardaku z kongresówki, którym w 1934 roku premier składkowski sławojki budował aby nie wypróżniali się w spodnie.
Informuję cię że wrśód powojennych osadników na Dolnym Śląsku około 1/4 do 1/3 (wg różnych źródeł) mieszkańców pochodziło zza Buga. Reszta to Polska centralna, Wielkopolska, też nieliczni autochtoni (jak moja ś.p. sąsiadka).
1/2 to ukraińcy zbiegli przed nkwd i z akcji wisła, 1/2 to kieleckie scyzoryki. w miejscu ich pochodzenia nie było nawet sławojek. do dzisiaj w strzelinie brakuje toalety publicznej. jakość kultury poznasz nie po pomniku papieża czy po rondzie ale po ilości i po czystości toalet. poznasz również po zachowaniu na gromniku.

0
Gravatar
Sczelin
xxx
spajker powiedziała :
wycinka lasu i niszczenie ławek to nie wandalizm, to zabójstwo przyrody i samobójstwo człowieka. w zminej kanadzie przy drogach stoją proste drewniane chatki z drewnem , z wodą, z apteczką. jadący godzinami kierowca , zmarznięty turysta może sobie tam wejść , rozpalić ogień , przenocować. miejsce ma zostawić tak czyste jakim go zastał. tam wiedzą że jak zniszczysz infrastrukturę to śpisz w śniegu. w niemczech na placu budowy stoją skrzynki z napojami i talerzyk na pieniądze. chcesz się napić? bierzesz napój ze skrzynki i płacisz na talerzyk. tam nie giną pieniądze z talerzyka i każdy płaci za napoje. w skali mikro ktoś mógłby nie zapłącić ale płaci bo wie że przegra w skali makro, czyli skończy się wygodny dostęp do napojów. złodziej ławki na gromniku najpierw kradnie a później emigruje mówiąc jaki tu syf w polsce, jaki prymityw, w cywilizowanej angli to co innego. niestety na ziemie pozyskane przyjechała swołocz zza buga, potomkowie ruskiego bardaku z kongresówki, którym w 1934 roku premier składkowski sławojki budował aby nie wypróżniali się w spodnie.
Informuję cię że wrśód powojennych osadników na Dolnym Śląsku około 1/4 do 1/3 (wg różnych źródeł) mieszkańców pochodziło zza Buga. Reszta to Polska centralna, Wielkopolska, też nieliczni autochtoni (jak moja ś.p. sąsiadka).

0
Gravatar
spajker
RE: Akty wandalizmu pod Gromnikiem
zapomniał wół powiedziała :
spajker powiedziała :
wycinka lasu i niszczenie ławek to nie wandalizm, to zabójstwo przyrody i samobójstwo człowieka. w zminej kanadzie przy drogach stoją proste drewniane chatki z drewnem , z wodą, z apteczką. jadący godzinami kierowca , zmarznięty turysta może sobie tam wejść , rozpalić ogień , przenocować. miejsce ma zostawić tak czyste jakim go zastał. tam wiedzą że jak zniszczysz infrastrukturę to śpisz w śniegu. w niemczech na placu budowy stoją skrzynki z napojami i talerzyk na pieniądze. chcesz się napić? bierzesz napój ze skrzynki i płacisz na talerzyk. tam nie giną pieniądze z talerzyka i każdy płaci za napoje. w skali mikro ktoś mógłby nie zapłącić ale płaci bo wie że przegra w skali makro, czyli skończy się wygodny dostęp do napojów. złodziej ławki na gromniku najpierw kradnie a później emigruje mówiąc jaki tu syf w polsce, jaki prymityw, w cywilizowanej angli to co innego. niestety na ziemie pozyskane przyjechała swołocz zza buga, potomkowie ruskiego bardaku z kongresówki, którym w 1934 roku premier składkowski sławojki budował aby nie wypróżniali się w spodnie.
A Ciebie skąd przywieźli ? Jak czytam Twoje wypociny i silenie się na obrażanie wszystkich wokół, to myślę, że powinieneś znaleźć się pod opieką psychologa.
mnie nie przywieźli ani nie wywieźli. faktycznie udam się do psychologa, nazwać złodzieja złodziejem , ukraińca ukraińcem, wandala wandalem to gruba przesada. normalny człowiek nazywa wariata swoim fuhrerem, a analfabetę zza buga normalny człowiek nazywa turystą. daleko mi do normy.

0
Gravatar
zapomniał wół
jak cielęciem był
spajker powiedziała :
wycinka lasu i niszczenie ławek to nie wandalizm, to zabójstwo przyrody i samobójstwo człowieka. w zminej kanadzie przy drogach stoją proste drewniane chatki z drewnem , z wodą, z apteczką. jadący godzinami kierowca , zmarznięty turysta może sobie tam wejść , rozpalić ogień , przenocować. miejsce ma zostawić tak czyste jakim go zastał. tam wiedzą że jak zniszczysz infrastrukturę to śpisz w śniegu. w niemczech na placu budowy stoją skrzynki z napojami i talerzyk na pieniądze. chcesz się napić? bierzesz napój ze skrzynki i płacisz na talerzyk. tam nie giną pieniądze z talerzyka i każdy płaci za napoje. w skali mikro ktoś mógłby nie zapłącić ale płaci bo wie że przegra w skali makro, czyli skończy się wygodny dostęp do napojów. złodziej ławki na gromniku najpierw kradnie a później emigruje mówiąc jaki tu syf w polsce, jaki prymityw, w cywilizowanej angli to co innego. niestety na ziemie pozyskane przyjechała swołocz zza buga, potomkowie ruskiego bardaku z kongresówki, którym w 1934 roku premier składkowski sławojki budował aby nie wypróżniali się w spodnie.
A Ciebie skąd przywieźli ? Jak czytam Twoje wypociny i silenie się na obrażanie wszystkich wokół, to myślę, że powinieneś znaleźć się pod opieką psychologa.

0
Gravatar
spajker
RE: Akty wandalizmu pod Gromnikiem
wycinka lasu i niszczenie ławek to nie wandalizm, to zabójstwo przyrody i samobójstwo człowieka. w zminej kanadzie przy drogach stoją proste drewniane chatki z drewnem , z wodą, z apteczką. jadący godzinami kierowca , zmarznięty turysta może sobie tam wejść , rozpalić ogień , przenocować. miejsce ma zostawić tak czyste jakim go zastał. tam wiedzą że jak zniszczysz infrastrukturę to śpisz w śniegu. w niemczech na placu budowy stoją skrzynki z napojami i talerzyk na pieniądze. chcesz się napić? bierzesz napój ze skrzynki i płacisz na talerzyk. tam nie giną pieniądze z talerzyka i każdy płaci za napoje. w skali mikro ktoś mógłby nie zapłącić ale płaci bo wie że przegra w skali makro, czyli skończy się wygodny dostęp do napojów. złodziej ławki na gromniku najpierw kradnie a później emigruje mówiąc jaki tu syf w polsce, jaki prymityw, w cywilizowanej angli to co innego. niestety na ziemie pozyskane przyjechała swołocz zza buga, potomkowie ruskiego bardaku z kongresówki, którym w 1934 roku premier składkowski sławojki budował aby nie wypróżniali się w spodnie.
0
Gravatar
Maciek
wandalizm
wandalizmem jest ta nieustanna wycinka, naszego lasu ubywa z każdym miesiącem. zapraszamy do lasu póki go jeszcze trochę zostało .. .
0

Przeczytaj także