Na wrocławskiej ulicy można spotkać nie tylko małe krasnoludki
Na wrocławskiej ulicy można spotkać nie tylko małe krasnoludki
Dzieci i młodzież nie lubią się nudzić w wakacje. Między wyjazdami nad morze czy w góry mogli przyjść do MiGBP w Strzelinie i uczestniczyć w przygotowanych zajęciach. Smerfne przygody i wyjazd do Kolejkowa okazały się świetnym pomysłem. Pełne atrakcji były całe dwa wakacyjne miesiące.
W czasie wakacji Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego w Strzelinie była otwarta w poniedziałki i wtorki w godz. 10:00-18:00 oraz czwartki i piątki w godz. 8:00-16:00, a także w soboty w godz. 10:00-14:00. Jednak poza wypożyczaniem książek zaplanowanych był także szereg różnych atrakcji.
Tegoroczną edycję „Rozmaitości Literackich”, o których pisaliśmy kilka tygodni temu, rozpoczęło otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Krasnoludki są na świecie” autorstwa Rafała Werszlera. Była ona inspiracją dla rozpoczynających wakacje zajęć dla dzieci i młodzieży w MiGBP w Strzelinie. - Zrobiliśmy tydzień z krasnoludkami, a każdego dnia powstawało coś innego. Zakładki do książek, orgiami, kirigami, krasnoludki z masy solnej czy szyszek i plasteliny – powiedziała bibliotekarka Lidia Widelska.

Miniaturowy świat
Niewątpliwie dużą atrakcją dla dzieci był też bezpłatny, lipcowy wyjazd do Kolejkowa, które mieści się na terenie Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu. Miniaturowy świat stworzony na ogromnej makiecie przedstawia cały Dolny Śląsk. Twórcy dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego.
W Kolejkowie uczestnicy wycieczki zobaczyli życie na wsi, towarzyszyli turystom podczas górskich wypraw, wzięli udział w akcji ratunkowej, wcielili się w leśniczych, narciarzy, kupców, pracowników budowlanych, cyrkowców czy plażowiczów. – Atrakcje bardzo przyciągają wzrok. Twórcy mają duże poczucie humoru i zmysł obserwacji. Można tam spędzić sporo czasu. Dzieci szukały też różnych elementów – mówiła bibliotekarka.

Przyjechały smerfy
Ponadto w lipcu strzelińską bibliotekę odwiedzili aktorzy teatru „Blaszany bębenek”, którzy przedstawili najmłodszym spektakl pt. „Smerfne przygody”. Dzieci od razu rozpoznały wszystkich bohaterów i z uwagą przyglądały się historii. Jak dodała bibliotekarka, na zajęcia przychodzą zarówno najmłodsi strzelinianie, jak i gimnazjaliści, ale każdy znajdzie coś dla siebie.
Lidia Widelska podkreśliła, że w czasie wakacji bibliotekę w ramach wolontariatu odwiedzały też strzelińskie gimnazjalistki: Zuzanna Rudkowska, Zuzanna Szloser, Wirginia Nawrocka, Laura Erdt, Joanna Sosnowska i Eliza Piechowiak. Dziewczyny bezinteresownie wspierały bibliotekarki i pomagały zajmować się najmłodszymi czytelnikami.

Odległe zakątki
Zajęcia biblioteczne to także malowanie palcami, wykonywanie kolorowych witraży, kwiatów z bibuły czy zamków z papierowych rolek. Pełen atrakcji był też drugi miesiąc wakacji - sierpień. Warsztaty kulturowe, prowadzone przez dyrektora Strzelińskiego Ośrodka Kultury Dariusza Stępnia i dyrektor MiGBP w Strzelinie Marię Tyws trwały ponad tydzień. Uczestnicy mogli poznać najodleglejsze zakątki świata: Japonię, Sri Lankę, Rwandę (Afryka), Chiny, Peru czy Bali.
Od kilku lat chętni czytelnicy wyruszają na Gromnik, aby przy ognisku zakończyć wakacje. Wycieczka zawsze jest pełna zabaw i zawsze cieszy się zainteresowaniem. W tym roku wycieczka odbyła się pod koniec sierpnia .

Foto: MiGBP w Strzelinie

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również