Coroczna akcja sadzenia żonkili odbyła się w ubiegłym tygodniu. Licznie wzięli w niej udział uczniowie lokalnych szkół. Przyszli także najmłodsi strzelinianie. Żonkile już od starożytności symbolizują nadzieję i są wyrazem solidarności z dotkniętymi cierpieniem. „Pola Nadziei” mają na celu pozyskiwanie pieniędzy na hospicja i pomoc ludziom terminalnie chorym.
Zarząd Stowarzyszenia Hospicjum Domowego Nadzieja w Strzelinie zorganizował lokalne obchody Międzynarodowego Dnia Opieki Hospicyjnej. Coroczna akcja wysadzania żonkili miała miejsce na skwerze Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Strzelinie, który udostępnił prezes banku Zdzisław Kozicki, a jego zagospodarowaniem zajęli się pracownicy Centrum Usług Komunalnych i Technicznych w Strzelinie wraz z kierownikiem Ryszardem Piestrakiem. W ten sposób rozpoczęły się przygotowania do finału akcji „Pola Nadziei”. Sadzenie żonkili, kwiatów już od starożytności symbolizujących nadzieję, jest wyrazem solidarności ze wszystkimi dotkniętymi cierpieniem. W ubiegłym tygodniu w akcji licznie uczestniczyli uczniowie lokalnych szkół: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzelinie, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelinie, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Strzelinie, Liceum Ogólnokształcącego w Strzelinie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie i Ludowie Polskim. Tegoroczną akcję zainaugurowali również najmłodsi – uczniowie zerówki i klasy pierwszej, którzy niedawno rozpoczęli naukę w PSP nr 3.
Wszyscy zebrani przynieśli ze sobą ogromną ilość cebulek żonkili, które później wspólnie sadzono. Łącznie było ich ponad 1 000. Wiosną, kiedy żonkile kwitną, odbywa się szeroko zakrojona akcja pomocy potrzebującym, a kwiaty trafiają do osób wspierających „Pola Nadziei”. Tego dnia kwestowali także wolontariusze stowarzyszenia.
Celem tego międzynarodowego programu jest pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów i pomoc ludziom terminalnie chorym. Szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki nad chorymi ma uwrażliwiać społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących. Kampania propaguje też zasady opieki paliatywnej oraz wolontariatu. Jednocześnie jest to szeroka i długotrwała akcja edukacyjna propagująca poczucie wspólnoty i solidarności z potrzebującymi oraz rozwijająca odruchy pomocy i empatii wobec chorych.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Posadzili ponad tysiąc cebulek...
rozumiem i wspieram ideę żonkili. mam jednak ciekawość niezaspokojoną odnośnie losów zaprojektowaneg o przez architekta zieleni trawnika, który swoje kosztował. czy żonkile wyparły estetyczny trwały projekt czy też może da się skuć trochę dużej ilości betonu wokół banku i miejsca wystarczy i dla żonkili i dla zielonego projektu?????
0

Przeczytaj również