Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zadanie z budowy boiska wielofunkcyjnego na osiedlu „Na Skarpie” w Strzelinie realizuje na zlecenie gminy Strzelin firma Handlowo-Usługowa DABRO-BAU Pawła Dąbrowskiego z Opoczka (k. Świdnicy). Wartość robót budowlanych to 537 tys. zł, a przewidywany termin zakończenia to koniec czerwca bieżącego roku.

W ramach inwestycji wykonane zostanie m.in. boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej, ogrodzenie, utwardzenie terenu z kostki betonowej wokół boiska, trawnik, urządzenia tzw. małej architektury (ławki, kosze na śmieci) oraz zamontowane zostaną kosze do koszykówki, bramki, słupki do siatkówki i tenisa ziemnego.

Jak poinformował szef firmy, obecnie teren jest stabilizowany. Później na nawierzchnię nakładana będzie m.in. warstwa gumy, która będzie szpachlowana. W ten sposób stosowana jest technologia wielowarstwowa.

Warto zaznaczyć, że gmina Strzelin otrzyma na ten cel dotację w wysokości 140 000 zł, z otwartego konkursu pn: „Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej 2018”.

- Jednocześnie przypominam, że o realizacji tego zadania zdecydowali sami mieszkańcy. Właśnie ta propozycja uzyskała największą liczbę głosów w ramach Strzelińskiego Budżetu Obywatelskiego – powiedziała burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Dorota Pawnuk.

Komentarze   

Permalink7 +5 Marzyciel
RE: Powstaje wielofunkcyjne boisko
Strzelin to miasto sportu same boiska i 1kort tenisowy tylko zainteresowanych sportem brak, o ile kort zima jako lodowisko ma sens to teraz jest to bezurzyteczny obiekt powodujący powiększanie zadłużenie gminy tłumów tam nie widać było to zamienić na jakiś tor dla rolkarzy a drogi buduje się tam gdzie nie trzeba dzisiaj by wybudować fabryke nie ma potrzeby budowy jej w strefie ekonomicznej możesz ją postawić gdzie chcesz byle plan zagospodarowania taką możliwość dawał tutaj drogi buduje się tam gdzie jedyny zainteresowany łyknie coś za fri widać to na Grota jest droga jest budowa łykanie działek się już zaczeło a mówią że grunty drogie ? chyba nie dla wszystkich fabryki to sie buduje na drogach wylotowych miast gdzie nikomu nie wadzą ale po co skoro można ludziom pod oknami bo tereny za fri niedługo to z klatki schodowej będziem wchodzić do pracy bo to takie trendy w Strzelinie byle motłoch wyborczy miał blisko do pracy za pare groszy bo te fabryki w porównaniu do innych to pensjami nie powalają z nóg :sigh:
2018-07-01 06:57 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink6 +3 dew
RE: Powstaje wielofunkcyjne boisko
Cytuję Bolo:
Nowe boiska, fabryki,małpie gaje a drogi jak były w fatalnym stanie tak dalej są.

geje robią gaje.
2018-06-29 07:21 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink5 +6 Bolo
Tak trzymać
Nowe boiska, fabryki,małpie gaje a drogi jak były w fatalnym stanie tak dalej są.
2018-06-29 00:55 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink4 +5 spajker
RE: Powstaje wielofunkcyjne boisko
Cytuję FF:
po co boisko jak my w piłkę grać nie umiemy ;-)

nie można jednocześnie dobrze grać i w reklamach i na boisku.
2018-06-28 16:49 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 +11 Kantyna
Powstaje wielofunkcyjne boisko
Bez przesady.Przecież mamy tyle boisk w Strzelinie...Trzy boiska są w parku.
2018-06-28 15:24 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +12 FF
RE: Powstaje wielofunkcyjne boisko
po co boisko jak my w piłkę grać nie umiemy ;-)
2018-06-28 12:41 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +16 spajker
RE: Powstaje wielofunkcyjne boisko
ciekawi mnie to czy ludzie na skarpie potrzebują boisko. może brakuje im parkingów, może brakuje spożywczaka 24/7, może brakuje gazociągu, może brakuje miejsjca bo ulice i chodniki jakieś wąskie.
może w następnej kadencji aby roztrwonić pieniądze i odessać dotacje na mądroty warto zbudować im aquapark, kino i inne wynalazki urzędników, którzy sami z tych wynalazków nie korzystają ale chętnie dadzą skromne 2,5 miliona wykonawcy na budowę pomnika bezmyślności.
2018-06-28 10:45 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz