Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Warto przypomnieć, że na sfinansowanie inwestycji strzeliński samorząd otrzymał z budżetu Województwa Dolnośląskiego, w ramach konkursu „Dolnośląski Fundusz Odrzański 2018”, pomoc finansową w formie dotacji celowej w wysokości 49 000 zł.
Jak poinformowała burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk, zakres zadania obejmował budowę dwóch drewnianych pomostów pływających o łącznej długości 48 m, połączonych z lądem trapem dojściowym i mocowanych do dna zbiornika za pomocą bloczków betonowych (tzw. martwych kotwic). Pomosty od strony zewnętrznej wyposażono w drewnianą barierkę ochronną, furtkę, dwie drabinki wejściowe, zestaw sprzętu ratunkowego tj. koło ratunkowe oraz dwie tablice informacyjne „zakaz skoków do wody”.
- Pomosty są bardzo przydatne. Będą mogli przebywać na nich ratownicy, którzy sprawują bezpośredni nadzór nad bezpieczeństwem kąpiących się. Popołudniami będzie to też atrakcyjne miejsce, gdzie można pospacerować i odpocząć w przyjaznych okolicznościach przyrody. Pomosty wpisują się w pełną modernizację ośrodka – powiedział prezes Strzelińskiego Centrum Sportowo Edukacyjnego Tomasz Charowski.

Komentarze   

Permalink3 +3 borówka
RE: Pływające pomosty już na wodzie
Cytuję spajker:
to jest most na rzece kwai.

"O jeden pomost za daleko"
2018-12-02 09:28 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +1 spajker
RE: Pływające pomosty już na wodzie
to jest most na rzece kwai.
2018-12-02 08:52 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +5 Gdzie to jest?
Na rzece?
Gdzie te pomosty są? Na rzece? Na kamieniołomach? Redaktorku ogarnij się. Najważniejsze, że nazwisko burmistry jest, a reszta już nieważna.
2018-12-01 19:46 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz