Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Bolka I Świdnickiego w Strzelinie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Celem jest przybliżenie problemów osób, u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu. W tym roku klasy I-III poznały rodzaje niepełnosprawności, a w klasach IV-VI przeprowadzono konkurs na plakat o tematyce „Bliżej siebie”.
W wtorek, 4 grudnia, zorganizowane dla uczniów warsztaty sensoryczne. Takie ćwiczenia odbyły się po raz pierwszy. Miały one pokazać dzieciom, z jakimi trudnościami na co dzień zmagają się osoby niepełnosprawne. Pomysłodawczynią była logopeda Barbara Smolińska, której w organizacji pomogły nauczycielki Monika Fronczyk i Daria Jaroch.Uczniowie klasy II a aktywnie uczestniczyli w warsztatach
Bloki tematyczne zostały podzielone na rodzaje niepełnosprawności: ruchową, umysłową oraz osoby niewidome, niesłyszące i nieme. Dzięki udziałowi w warsztatach, każdy uczeń mógł dowiedzieć się, co czują osoby borykające się z różnymi dysfunkcjami.
- Myślę, że dzieci otworzyły oczy na to, jak ciężko być osobą niepełnosprawną w dzisiejszych czasach. Na pewno w szkołach jest już wiele udogodnień, ale uczniowie zobaczyli, jak ciężko jest zachować nawet porządek na ławce – powiedziała Barbara Smolińska.
Dodaj komentarz