Gabriel Fleszar śpiewał z akompaniamentem gitary
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Nasze miasto jest ważnym punktem na poetyckiej mapie Polski. Od ośmiu lat dzięki Mirosławie Szychowiak, poetce, pisarce i animatorce kultury strzelińskiego SOK, poeci z Polski i zza granicy rywalizują o „Granitową Strzałę”.
Jurorami tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu poetyckiego byli Mirka i Julia Szychowiak, Jacek Bierut i Karol Maliszewski. - Poziom nadesłanych wierszy był w tym roku bardzo wysoki. W imieniu jurorów powiem, że bardzo nas to cieszy. Zwłaszcza, że werdykt zapadł zgodnie. Nie mieliśmy wątpliwości, kogo należy nagrodzić a kogo wyróżnić. Szczególnie cieszy nas, że Grand Prix trafiło do poetki wyjątkowej – powiedziała Mirka Szychowiak, przewodnicząca jury. - W tym roku w naszym konkursie wzięło udział 274 autorów, w tym 45 spoza Polski. Na konkurs wpłynęło 2740 wierszy – powiedział na uroczystości wręczenia nagród Dariusz Stępień, dyrektor SOK.
I tak, wyróżnienia (każde po 200 zł) trafiły do Kamila Łyłka, Adama Emila Wnuka i Krystyny Czarneckiej. Nagrodę za IV miejsce otrzymała Anna Zielińska (300 zł), za III – Anna Nawrocka i Dawid Staszczyk (po 450 zł), za II – Marcin Królikowski (700 zł), a za I – Przemko Janiszko (1000 zł). A główna nagroda, Grand Prix VIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O granitową Strzałę”, zdobyła Grażyna Wojcieszko. Zwyciężczyni otrzymała statuetkę granitowej strzały i wydany tomik swojej poezji. Dodajmy z kronikarskiego obowiązku, że zwycięzcą „Turnieju jednego wiersza” została Anna Wierzchucka. Zwieńczeniem Gali VIII OKP „O Granitową Strzałę” był koncert Gabriela Fleszara. Zaplanowany na 60 minut występ trwał dużo dłużej, co było zasługą i muzyka, i słuchaczy, i wspaniałej atmosfery stworzonej przez strzelińską publiczność.
Laureaci, jurorzy i organizatorzy konkursu poetyckiego chwilę po ogłoszeniu wyników
Publiczność gorąco przyjęła występ Gabriela Fleszara

Dodaj komentarz