Praktykanci na tle skarpy nadmorskiej w Plymouth (fot. Daniela Sobocińska)
Praktykanci na tle skarpy nadmorskiej w Plymouth (fot. Daniela Sobocińska)
Dzięki funduszom z Unii Europejskiej, a dokładnie Programowi Operacyjnemu Wiedza Edukacja Rozwój, dziewięcioro uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ludowie Polskim uczących się zawodu technik hotelarstwa i technik organizacji reklamy, mogło zdobywać cenne doświadczenie zawodowe.
Odbywali oni praktykę zawodową w hotelach i przedsiębiorstwach w Wielkiej Brytanii. Program realizowano przez cztery pełne tygodnie (od 16 stycznia do 10 lutego). Uczestnictwo w przedsięwzięciu zapewniło im bardzo dobre miejsca praktyk w środowisku międzynarodowym, mieszkanie u angielskich rodzin, możliwość zwiedzania atrakcyjnych turystycznie miejsc oraz rozwijanie umiejętności językowych w najbardziej efektywny sposób, czyli w tzw. pełnym zanurzeniu w kulturze brytyjskiej. Sami uczniowie byli zadowoleni z pobytu w Anglii. - Praktyki w Plymouth uważam za bardzo udane. W hotelu New Continental spotkałam się z bardzo życzliwymi ludźmi, którzy zawsze wyciągali do mnie pomocną dłoń. Miasto przepiękne, widok morza i wycieczka do Londynu były niesamowite – opowiadała Kasia.Grupa z Ludowa podczas zwiedzania Londynu (fot. Daniela Sobocińska)
- Plymouth to miejsc,e w którym nie da się nie zakochać. Praca w Logo Design, choć momentami bardzo trudna, sprawiała mi wiele radości i satysfakcji. Poznałam wielu wspaniałych, wartościowych ludzi, od których mogłam się nauczyć czegoś nowego. Mam nadzieję, że jeszcze tu kiedyś wrócę – wspominała Marta. - W hotelu Copthorne poprawiłam swój angielski. Mimo początkowych trudności, świetnie dogadywałam się z personelem. Nauczyłam się też cierpliwości – mówiła Patrycja.
Natomiast angielscy pracodawcy podkreślali, że każdy z praktykantów sprawdził się bardzo dobrze, wykazując się sporymi umiejętnościami i dużym zaangażowaniem. W czasie wolnym od pracy uczniowie poznawali nadmorskie miasto Plymouth, uroki hrabstwa Devon wraz z parkiem narodowym Dartmoor (znanym choćby z powieści „Pies Baskreville’ów autorstwa A. Conan Doyle’a), no i „stolicę Europy”, czyli Londyn. Poznali też mnóstwo nowych ludzi z bardzo różnych części Europy i świata. Do Polski przywieźli wspomnienia, nowe umiejętności i doświadczenia, które na pewno przyczynią się do ich rozwoju zawodowego i osobistego.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również