Niedawno radni RMS rozmawiali o terenie dworca PKS w Strzelinie. Foto: Jacek Sobko

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Sprawa terenu strzelińskiego dworca PKS niepokoi zarówno mieszkańców, jak i lokalnych radnych. Podczas komisji budżetu złożony został wniosek w tej sprawie. Czego dotyczył? Kto uznał go za masło maślane i dlaczego zmieniano jego treść?
W lutym informowaliśmy o obecnej sytuacji strzelińskiego dworca PKS. Właściciel terenu, PKS Oława, planuje go sprzedać. Starosta oławski Zdzisław Brezdeń nie był zainteresowany przekazaniem działki dla gminy Strzelin na potrzeby organizacji transportu publicznego. Uznał, że PKS Oława może zarobić, sprzedając działkę na wolnym rynku, co poprawi sytuację finansową spółki, a wartość działki wyceniono na 600 000 zł.- Jestem za tym całą duszą, ciałem i rękoma, bo wiem, jaki jest dzisiaj problem na wsiach - mówił radny Piotr Litwin
Niedawno w Urzędzie Miasta i Gminy Strzelin odbyło się posiedzenie komisji budżetu i rozwoju gospodarczego gminy Rady Miejskiej Strzelina. Po zaopiniowaniu przedstawionych projektów uchwał, o których pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, poruszono także temat terenu dworca PKS w Strzelinie.
Radny Michał Ostrowski złożył wniosek o wyrażenie pozytywnej opinii w sprawie wystąpienia burmistrz Miasta i Gminy Strzelin do powiatu oławskiego oraz spółki PKS Oława o możliwość zakupu terenu obecnego dworca PKS w Strzelinie celem prowadzenia tam planowanych usług transportu publicznego. – W mojej ocenie szacowane 600 000 zł to koszt, który gmina może jeszcze ponieść, a na pewno będzie to na nasz plus. Być może nie będziemy mieli problemu, co zrobić wtedy, kiedy wynik przetargu byłby na naszą niekorzyść. Mój wniosek nie dotyczy zakupu tego terenu, ale jest to tylko zielone światło dla pani burmistrz o dalszą rozmowę – stwierdził radny.
- Czy my nie idziemy za daleko? Możemy wnioskować o kontynuowanie rozmów. Ten wniosek to jest dla mnie takie masło maślane. Pani burmistrz już zaczęła negocjacje. Jestem za tym całą duszą, ciałem i rękoma, bo wiem jaki jest dzisiaj problem na wsiach z dojazdem do Strzelina – powiedział radny Piotr Litwin. Dodał, że do sprawy powinien włączyć się też poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Babiarz, który niedawno odwiedził Strzelin i Przeworno.- Wniosek nie dotyczy zakupu tego terenu - powiedział radny Michał Ostrowski
Ponadto radny Litwin zaproponował, aby wniosek brzmiał inaczej i mówił o przeprowadzeniu każdej formy negocjacji dla pozyskania terenu przystanku PKS i przedstawieniu ich komisji budżetu. W dalszej części radni proponowali, jak według nich powinien brzmieć złożony wniosek. Ostatecznie we wniosku radnego Ostrowskiego słowo „zakup” zmieniono na „pozyskanie”, po czym większością głosów wyrażono pozytywną opinię.


komentarze   

Permalink1 +3 elka
RE: Teren PKS jak masło maślane?
A ja ciągle pytam, który starosta strzeliński pozwolił aby strzeliński PKS został własnością powiatu oławskiego??? Czemu gazeta nie zapyta go o to czemu tak postąpił???
2017-04-22 22:47 Cytować Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież