- Zgadzam się na obciążanie mnie odszkodowaniem. Ja nie mam gdzie iść. Chyba, że przyjdą z policją i mnie wyrzucą - powiedział Grzegorz Liszkiewicz

Żyje bez prądu i obawia się przymusowej eksmisji. Po śmierci konkubiny wiązowianin Grzegorz Liszkiewicz wnioskował o przydzielenie mu zajmowanego dotąd wspólnie lokalu. Decyzja była jednak negatywna, a bezumowne korzystanie z lokalu grozi odszkodowaniem. Co zaproponowano mieszkańcowi i dlaczego odmówił?

- Ja tam zginę. Nie dam sobie tam rady – stwierdził. Do kogo prawnie należy lokal przy ul. Kościelnej?

Od kilku lat w jednym z budynków przy ul. Kościelnej w Wiązowie mieszka Grzegorz Liszkiewicz. Nie jest jednak zameldowany, gdyż mieszkał tam ze swoją konkubiną. W sierpniu doszło do smutnego zdarzenia, jakim była śmierć konkubiny pana Grzegorza. W związku z tym nasz rozmówca udał się do Urzędu Miasta i Gminy Wiązów z wnioskiem o przydzielenie mu lokalu komunalnego, który dotąd zamieszkiwał.

Nie ma

gdzie pójść

Pismo było przedmiotem postępowania Społecznej Komisji Opiniodawczej ds. Rozdziału Mieszkań. Ze względu na fakt, że według umowy z poprzednim najemcą Liszkiewicz nie był upoważniony do korzystania z lokalu, wniosek został zaopiniowany negatywnie. W związku z tym nasz rozmówca został wezwany do opuszczenia mieszkania w terminie do 30 dni od otrzymania pisma. W przypadku niewywiązania się z obowiązku opuszczenia lokalu w wyznaczonym terminie, Liszkiewicz zostanie obciążony odszkodowaniem za bezumowne korzystanie z lokalu, które wyniesie 145,10 zł miesięcznie. Jednocześnie został poinformowany, że wpisano go na listę osób oczekujących na przydział lokalu mieszkalnego.

- Byłem u burmistrza i powiedziałem, że zgadzam się na obciążanie mnie odszkodowaniem za korzystanie z lokalu. Ja nie mam gdzie iść. Chyba, że przyjdą z policją i mnie wyrzucą. Wtedy będę musiał wszystko zostawić i pójść na ulicę. Niedawno został odcięty prąd i wszystko trzeba robić po ciemku albo siedzieć przy świeczce – opowiadał Liszkiewicz.

„Ja tam zginę”

Niedługo później wiązowianin otrzymał kolejne pismo. Społeczna Komisja Opiniodawcza ds. Rozdziału Mieszkań poinformowała, że ze względu na brak wolnych lokali na terenie Wiązowa proponuje Liszkiewiczowi zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego w Wyszonowicach.

- Odmówiłem, bo ja tam zginę.
Więcej w wydaniu papierowym.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Władek
jj
Xyz powiedziała :
Sprawa Pana Grzeska zostala zbyt slabo opisana Nie zostalo nadmienione ze ma zaawansowana zacme i prawie wogole nie widzi co utrudnia mu znalezienie stalej pracy Wiec nie wieszajcie na kims psow pochopnie
Gdyby pracował toby skoro dzisiaj jest ni8amal ślepy miał by rentę, a tak wygląda na to, ze to jeszcze jeden któremu "sie należy"

0
Gravatar
redo
RE: Będę musiał wszystko zostawić i pójść na ulicę...
A ja współczuję Panu Grześkowi, ale intryguje mnie jedna kwestia, dlaczego miałby zginąć w Wyszonowicach? Przecież gmina nie wyrzuca go na bruk..
0
Gravatar
spajker
RE: Będę musiał wszystko zostawić i pójść na ulicę...
ĆIOĆIA SPAJKERA powiedziała :
SPAJKER PAMIĘTAJ TOBIE TEŻ NOGA MOŻE SIĘ PODWINĄĆ PAMIĘTAJ
noga powinęła mi się już wiele razy ale jeszcze nigdy nie wżeniłem się w mieszkanie. jeszcze nigdy nie postawiłem chlewa obok domu. jeszcze nigdy nie skamlałem w urzędzie o pieniądze czy lokum.

0
Gravatar
Xyz
RE: Będę musiał wszystko zostawić i pójść na ulicę...
Glupio madrych jest wielu niestety
0
Gravatar
ĆIOĆIA SPAJKERA
RE: Będę musiał wszystko zostawić i pójść na ulicę...
SPAJKER PAMIĘTAJ TOBIE TEŻ NOGA MOŻE SIĘ PODWINĄĆ PAMIĘTAJ
0
Gravatar
Xyz
.
Sprawa Pana Grzeska zostala zbyt slabo opisana Nie zostalo nadmienione ze ma zaawansowana zacme i prawie wogole nie widzi co utrudnia mu znalezienie stalej pracy Wiec nie wieszajcie na kims psow pochopnie
0
Gravatar
spaiker
RE: Będę musiał wszystko zostawić i pójść na ulicę...
BOLI MNIE OKO powiedziała :
SPAJKER NIE KAŻDY JEST TAKI MĄDRY I BYSTRY I BOGATY JAK TY TO JEST TYLKO CZŁOWIEK
prosta sprawa, każdy komu żal tego człowieka zrobi zrzutkę na zakup mieszkania dla niego. to najlepszy test prawdziwości uczuć do niego. jacy polacy taka polska. wspieranie biedy i głupoty skutkuje biednym i głupim państwem.

0
Gravatar
BOLI MNIE OKO
RE: Będę musiał wszystko zostawić i pójść na ulicę...
SPAJKER NIE KAŻDY JEST TAKI MĄDRY I BYSTRY I BOGATY JAK TY TO JEST TYLKO CZŁOWIEK
0
Gravatar
Ona
RE: Będę musiał wszystko zostawić i pójść na ulicę...
Patologią jest pomaganie takim ludzia. Bez komentarza.
0
Gravatar
spajker
RE: Będę musiał wszystko zostawić i pójść na ulicę...
Mx powiedziała :
Gazeto, czy wy wiecie o kim piszecie?? Najpierw wywiad i piszcie o tych, którzy naprawdę potrzebują pomocy. Jesteście jak super express, fakt, ekspres reporterów i tym podobne nośniki "sensacji". Brawo za poziom.
mi się ten artykuł podoba. oto człowiek "jest gotowy" płacić 145 złotych za mieszkanie. tak tanio nie ma nawet w afryce a on zamiast płacić to tylko dopuszcza do siebie myśl że może zapłacić. może dostać lokal w nieodległych wyszonowicach "ale on tam zginie". dorosły człowiek nie dba o ten lokal, nie kupił worka cementu aby naprawić tynk, ten odpadający tynk i te gacie na sznurku przed wejściem są wizytówką stanu umysłu tego człowieka. takiemu człowiekowi można pomóc ignorując jego roszczenia i zmuszając go do samodzielności.

0

Przeczytaj także