Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Członkowie komisji gospodarczej rozmawiali o pracach w rynku i inwestycjach. W tym roku na dwa zadania przewidziano prawie 2 mln zł. Niedawno odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji wiązowskiej rady.
Nowe lampy i ławki to elementy, które od niedawna pojawiły się  na wiązowskim rynkuObradom przewodniczył Grzegorz Arciszewki, a w posiedzeniu, oprócz członków komisji, uczestniczyły Ewa Pyczek, naczelniczka Wydziału Inwestycji i Nieruchomości i Malwina Hertig, rzeczniczka prasowa urzędu, odpowiedzialna jednocześnie za promocję gminy. Porządek obrad zawierał trzy punkty. Pierwsze dwa dotyczyły zaawansowania prac przy remoncie rynku i organizacji ruchu po zakończeniu prac, a trzeci możliwości wspierania przedsiębiorczości w gminie Wiązów.
Prace budowlane w rynku są już bardzo zaawansowane, o czym łatwo się przekonać, odwiedzając Wiązów. Znalazło to potwierdzenie w informacji, jaką przekazała radnym naczelniczka Ewa Pyczek. Trwają przygotowania do montażu elementów małej architektury, czyli ławek, koszy na śmieci i stojaków na rowery. Niebawem rozstrzygnięte zostaną przetargi na budowę fontanny i wykonanie elewacji ratusza. Obie inwestycje zostaną ukończone jeszcze w tym roku. W obu przypadkach złożone oferty różnią się ceną. W przypadku fontanny różnica między najtańszą a najdroższą wynosi ok. 250 tys. zł, od ok. 350 tys zł do ok. 600 tys. zł. Z jeszcze większą rozbieżnością mamy do czynienia w przetargu na elewację ratusza, czyli od ok. 1,3 mln zł do ponad 2,0 mln zł. Jednak, jak zadeklarowała Ewa Pyczek, umowy na wykonanie obu inwestycji zostaną wkrótce podpisane.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Permalink2 +2 @Ścieżki Rowerowe Wi
RE: Są działki, jest gdzie inwestować
Ścieżki Rowerowe Wiązów zapraszam wszystkich którzy chcieli by w gminie Wiązów zrewitalizowano choć część dróg śródpolnych tak aby można bez obawy, rodzinnie, samotnie gromadą, wybrać się pieszo, biegiem lub rowerem na aktywny wypoczynek na łonie natury.
Jest to inicjatywa oddolna, społeczna, z postawą "błagalną" wobec włodarzy gminy Wiązów aby ta choć wyrównała drogi śródpolne w naszej gminie tak aby nie było to wyzwaniem dla małych dzieci osób starszych tak aby rodziny mogły spędzić razem czas na terenie naszej gminy. Cieszymy się z tego że rynek nam wypiękniał cieszymy się że będzie fontanna. Ale co potem, Obszary Natura 2000 szlak do którego nie można dojechać z wiązowa nie włączając się do ruchu na drodze krajowej 39. Tereny nad rzeką gdzie trawa ma ponad metr wysokości.
To my znamy i wybieramy naszych Radnych, Burmistrza więc kto może niech przekaże to tym których wybraliśmy. Razem wszyscy możemy więcej :) jesteśmy na Facebooku @Ścieżki Rowerowe Wiązów
2019-03-14 10:42 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +19 TUMANESKU
WIĄZOWSKIE INWESTYCJE
Rzeczywiście od jakiegoś czasu inwestycyjne ruszyły z kopyta w Wiązowie. Widać starania poczynione ze strony urzędników. Ratusz i otaczająca go przestrzeń w dzień straszył, już dawno powinien być wykonany. Magistrat otrzymał dyplom czy nawet był finalistą Grunt na medal w 2016 pod inwestycje o pow. 3,39 ha i co głucho? Mamy już 2019 r. Na stronie urzędu w zakładce inwestycje też nic się nie dzieje. Owszem drobne inwestycje są wykonywane a to kwiatki z okazji dnia kobiet ale tylko tym najpiękniejszym i najwierniejszym, a to gdzieś zamlaskać coś drobnego, coś podmalować, dać pracę dzieciom znajomych, to przecież wszystko inwestycje.
2019-03-13 08:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz