Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
14 stycznia br. dolnośląscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach województwa pojawi się większa liczba patroli. Spokój podczas finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP mieszkańcom Dolnego Śląska czuwać będą m.in. policjanci prewencji, ruchu drogowego i kryminalni. Funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę m.in. na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci, a także będą prowadzić działania informacyjno – edukacyjne.

Sami też jednak musimy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Poniżej kilka wskazówek.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza,
Identyfikator musi mieć logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu,
Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

W przypadku podejrzenia, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, powinniśmy skontaktować się z Policją (numer telefonu alarmowego 997 lub 112) bądź też strażą miejską/gminną (numer telefonu alarmowego 986). Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Porady dla wolontariuszy:

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:

- centra handlowe, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony,
- główne ciągi komunikacyjne,
- miejsca dobrze oświetlone,
- miejsca, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych,
- miejsca objęte monitoringiem kamer, itp.

Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.
Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.
Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Wszystkim wolontariuszom życzymy bezpiecznego kwestowania.

asp. szt. Paweł Petrykowski

Komentarze   

Permalink2 -1 spajker
RE: Bezpieczeństwo podczas 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Cytuję Ala:
Weszłam na stronę gazety chcąc przeczytać o 26 finale WOŚP w powiecie, ale okazało się, że dla redakcji najważniejszą dziś informacją jest Przegląd Kolęd i Pastoralek w Przewornie. A odnośnie finału WOSP - ostrzeżenia przed niebezpieczeństwami czyhajacymi na wolontariuszy i darczyńców. Kochani, finał to nie poligon, ale piękna akcja jednoczaca Polaków przynajmniej raz w roku!!! Nie bierzcie przykładu z TVP!!!

prawie masz rację. prawie czyni wielką różnicę. nie mam podtekstu politycznego ani religijnego. oto mały konus w spodniach od piżamy i w kolorowych okularach zbiera grosze na szczytny cel. po akcji cały sztab orkiestry jedzie na malediwy odpocząć. każdy pracujący każdego miesiąca płaci średnio 350 złotych na służbę zdrowia, tak obowiązkowo jest mu to pibierane z pensji. wrzucenie 30 groszy do puszki orkiestry odbywa się z fajerwerkami, codzienne płacenie 350 złotych na nfz jest anonimowe, takie bez akcji , bez fajerwerków. "skromny" jąkała pokazuje np urządzenie medyczne kupione za pieniądze orkiestry. cała roczna zbiórka orkiestry to mniej niż 1 dzień kosztów nfz. dobrze jest o tym pamiętać. prawdziwi sponsorzy służby zdrowia są anonimowi, pajace będą skakać na scenie ku swojej chwale. kłopot jest taki że doraźny pajac jest darczyńcą a codzienny sponsor nfz jest anonimowy.
2018-01-16 16:07 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +4 Ala
RE: Bezpieczeństwo podczas 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Weszłam na stronę gazety chcąc przeczytać o 26 finale WOŚP w powiecie, ale okazało się, że dla redakcji najważniejszą dziś informacją jest Przegląd Kolęd i Pastoralek w Przewornie. A odnośnie finału WOSP - ostrzeżenia przed niebezpieczeństwami czyhajacymi na wolontariuszy i darczyńców. Kochani, finał to nie poligon, ale piękna akcja jednoczaca Polaków przynajmniej raz w roku!!! Nie bierzcie przykładu z TVP!!!
2018-01-14 22:15 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz