Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Beata Schaffner (z prawej) poinformowała o przeprowadzonych remontach w szkole, którą zarządza. Obok dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Strzelinie Elżbieta Kasprzyszak i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Strzelińskiego Piotr Rozenek
Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Beata Schaffner (z prawej) poinformowała o przeprowadzonych remontach w szkole, którą zarządza. Obok dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Strzelinie Elżbieta Kasprzyszak i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Strzelińskiego Piotr Rozenek
Ostatnią komisję edukacji w strzelińskim starostwie zdominowały tematy związane z potrzebami dwóch placówek z terenu powiatu. O co wnioskowali ich dyrektorzy?
Niedawno w małej sali konferencyjnej strzelińskiego starostwa odbyło się posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Strzelińskiego. Otworzył je przewodniczący Jacek Maćkówka. Po zatwierdzeniu porządku obrad głos zabrała dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Strzelinie Elżbieta Kasprzyszak. Omówiła działalność tej placówki. - Obszar naszego działania się nie zmienił, ale na uwagą zasługuje informacja, że coraz więcej dzieci z powiatu ząbkowickiego chce być diagnozowane w naszej poradni. Potrzebne jest do tego porozumienie obu starostw - poinformowała. Dodała także, że w ubiegłym roku szkolnym (stan na 31 sierpnia) przyjęto do diagnozy 582 dzieci. - Ogółem przeprowadziliśmy 983 badania. Wynika to z tego, że czasem jedno dziecko jest objęte nawet trzema badaniami - kontynuowała Kasprzyszak. Zwróciła też uwagę na małą liczbę pomieszczeń w placówce. - Jest projekt na rozbudowę, ale brakuje pieniędzy. Będę pisała w planie na 2018 rok o zabezpieczenie środków na budowę dwóch sal, które są dla nas niezbędne. Prowadzimy w tym roku między innymi trening zastępowania agresji. Zebrała się grupa młodzieży i mamy też przeszkolonych terapeutów. Tak naprawdę nie mamy gdzie z tymi dziećmi pracować. Wszystko dzieje się w gabinecie terapii integracji sensorycznej, gdzie znajduje się cały sprzęt, który może zostać zniszczony. Trudno jest prowadzić tam trening zastępowania agresji - tłumaczyła dyrektor.
Najważniejsza likwidacja barier
Następnie przewodniczący Maćkówka udzielił głosu dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Beacie Schaffner. - W roku 2016/2017 do zespołu uczęszczało 104 uczniów. W Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii przebywało 48 wychowanków, czyli maksymalnie. W Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym tych wychowanków było 22 - powiedziała. Wspomniała także, iż w poprzednim roku szkolnym w ZPO przeprowadzono szereg prac, które zapewniły dzieciom i młodzieży przebywanie w lepszych warunkach higieniczno - bytowych. - Po konsultacji z pracownikami podjęłam działania, których efektem są następujące prace: w Strzelinie wymieniono podłogi w niektórych salach lekcyjnych, pomalowano sale wymagające odświeżenia, a także pokoje wychowanków i korytarz na pierwszym piętrze. Udało się też zakupić meble do sali świetlicowych i doposażyć je w sprzęt audio - wizualny. Mieliśmy też poważny remont pieca gazowego, gdyż uległ on awarii. W Skoroszowicach natomiast doposażono salę doświadczania świata oraz salę integracji sensorycznej. Wyposażyliśmy też pracownie gospodarstwa domowego i pomalowaliśmy korytarze i kilka sal. Zaopatrzyliśmy również pracownie w pomoce dydaktyczne, a także wyremontowaliśmy dach. Wymieniliśmy też wszystkie komputery w pracowni i zakupiliśmy sprzęt na siłownię zewnętrzną - tłumaczyła Schaffner. Dodała też, że w przyszłości planuje się między innymi termomodernizację budynku w Strzelinie. - Nadrzędnym priorytetem jest jednak likwidacja barier architektonicznych. Przebywa u nas 7 dzieci ze sprzężeniami i 22 z orzeczeniami o niepełnosprawności - wyjaśniała dyrektor. Radny Norbert Raba zapytał czy w związku z reformą edukacji zostały wymienione pieczątki, druki i tablice. Szefowa placówki odpowiedziała, że szkoła jest w trakcie wymiany.
W kolejnym punkcie radni wysłuchali sprawozdania z realizacji budżetu za pierwsze półrocze 2017 roku, oczywiście w zakresie działań komisji. Przedstawiła je skarbnik Walentyna Hucał. Omówiła szczegółowo dochody i wydatki. Potem przyszedł czas na sprawy różne, po których posiedzenie komisji dobiegło końca. Trwało ono nieco ponad godzinę.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Hadacz
RE: W poradni brakuje pomieszczeń
spajker powiedziała :
Hadacz powiedziała :
spajker powiedziała :
Hadacz powiedziała :
spajker powiedziała :
Hadacz powiedziała :
Na tego pseudo-historyka co się sprzedaje za 10 tysięcy to patrzeć nie mogę ;/ cry cry
nie narzekaj. z historią radzi sobie dobrze, gorzej jest z teraźniejszością i z przyszłością , z tym już trochę gorzej aczkolwiek 10 kilo na mc dla człowieka który patrzy w tył, w historię a nie do przodu czyli przyszłą historię to też jest dobrze,
I to wg Ciebie to kończy dyskusję nt umiejętności publicznych Pana Historyka? Daj spokój Spajker. Pamiętasz historię jak napisał książkę o Strzelinie i potem Dorotka wzięła go "do kieszeni" kupując prawa autorskie?
to nie zamyka ani nie otwiera dyskusji. moje zdanie na temat nauczycieli u władzy napisałem w artykule dotyczącym ziębic. poczytaj. przemyśl. nadal aktualne.
Podrzuć linka bo nie wiem o którym artykule mowa - wtedy się odniosę.
http://sloworegionu.pl/ziebice-1/8695-wiceburmistrz-odeszla-przyszedl-wiceburmistrz.html#comments
Główne tezy, które postawiłeś są wg mnie poprawne. Zastanawia mnie jednak jak daleko należałoby zaingerować w kodeks wyborczy, aby rozszerzyć katalog uniemożliwiając y osobom pełniącym inne funkcje publiczne kandydowania w wyborach samorządowych. Inspektorzy Skarbowi nie mogą być radnymi. W Strzelinie mamy policjantów, nauczycieli historii, wychowania fizycznego i sami widzimy jak bardzo jest to szkodliwe na tkance obywatelskiej, gdzie sami sobie tworzą synekury, płatne etaty etc. Jurek ze starostwa jest członkiem zarządu w SCSE gdzie KSH jasno mówi jakimi kwalifikacjami powinien się charakteryzować zarząd. To jest dyskusja, która powinna się rozpocząć już teraz, aby każdy komu wyciągają z kieszeni pieniądze miał świadomość tego kto nim rządzi..

0
Gravatar
spajker
RE: W poradni brakuje pomieszczeń
Hadacz powiedziała :
spajker powiedziała :
Hadacz powiedziała :
spajker powiedziała :
Hadacz powiedziała :
Na tego pseudo-historyka co się sprzedaje za 10 tysięcy to patrzeć nie mogę ;/ cry cry
nie narzekaj. z historią radzi sobie dobrze, gorzej jest z teraźniejszością i z przyszłością , z tym już trochę gorzej aczkolwiek 10 kilo na mc dla człowieka który patrzy w tył, w historię a nie do przodu czyli przyszłą historię to też jest dobrze,
I to wg Ciebie to kończy dyskusję nt umiejętności publicznych Pana Historyka? Daj spokój Spajker. Pamiętasz historię jak napisał książkę o Strzelinie i potem Dorotka wzięła go "do kieszeni" kupując prawa autorskie?
to nie zamyka ani nie otwiera dyskusji. moje zdanie na temat nauczycieli u władzy napisałem w artykule dotyczącym ziębic. poczytaj. przemyśl. nadal aktualne.
Podrzuć linka bo nie wiem o którym artykule mowa - wtedy się odniosę.
http://sloworegionu.pl/ziebice-1/8695-wiceburmistrz-odeszla-przyszedl-wiceburmistrz.html#comments

0
Gravatar
Hadacz
RE: W poradni brakuje pomieszczeń
spajker powiedziała :
Hadacz powiedziała :
spajker powiedziała :
Hadacz powiedziała :
Na tego pseudo-historyka co się sprzedaje za 10 tysięcy to patrzeć nie mogę ;/ cry cry
nie narzekaj. z historią radzi sobie dobrze, gorzej jest z teraźniejszością i z przyszłością , z tym już trochę gorzej aczkolwiek 10 kilo na mc dla człowieka który patrzy w tył, w historię a nie do przodu czyli przyszłą historię to też jest dobrze,
I to wg Ciebie to kończy dyskusję nt umiejętności publicznych Pana Historyka? Daj spokój Spajker. Pamiętasz historię jak napisał książkę o Strzelinie i potem Dorotka wzięła go "do kieszeni" kupując prawa autorskie?
to nie zamyka ani nie otwiera dyskusji. moje zdanie na temat nauczycieli u władzy napisałem w artykule dotyczącym ziębic. poczytaj. przemyśl. nadal aktualne.
Podrzuć linka bo nie wiem o którym artykule mowa - wtedy się odniosę.

0
Gravatar
Ja
RE: W poradni brakuje pomieszczeń
Jakie masz powiązania to mnie mało interesuje. Idąc dalej również nie jestem zainteresowany twoim personaliami. Twoje koneksje z radnymi również nie są podstawą mojego zainteresowania . Natomiast wiem jedno i powtarzać będę jak mantrę zanim coś napiszesz pomysl. Nie mierz wszystkich swoją miarą. A pisząc coś o kim sprawdź najpierw czy piszesz prawdę. Tyle pozdrawiam
0
Gravatar
spajker
RE: W poradni brakuje pomieszczeń
Hadacz powiedziała :
spajker powiedziała :
Hadacz powiedziała :
Na tego pseudo-historyka co się sprzedaje za 10 tysięcy to patrzeć nie mogę ;/ cry cry
nie narzekaj. z historią radzi sobie dobrze, gorzej jest z teraźniejszością i z przyszłością , z tym już trochę gorzej aczkolwiek 10 kilo na mc dla człowieka który patrzy w tył, w historię a nie do przodu czyli przyszłą historię to też jest dobrze,
I to wg Ciebie to kończy dyskusję nt umiejętności publicznych Pana Historyka? Daj spokój Spajker. Pamiętasz historię jak napisał książkę o Strzelinie i potem Dorotka wzięła go "do kieszeni" kupując prawa autorskie?
to nie zamyka ani nie otwiera dyskusji. moje zdanie na temat nauczycieli u władzy napisałem w artykule dotyczącym ziębic. poczytaj. przemyśl. nadal aktualne.

0
Gravatar
Hadacz
RE: W poradni brakuje pomieszczeń
spajker powiedziała :
Hadacz powiedziała :
Na tego pseudo-historyka co się sprzedaje za 10 tysięcy to patrzeć nie mogę ;/ cry cry
nie narzekaj. z historią radzi sobie dobrze, gorzej jest z teraźniejszością i z przyszłością , z tym już trochę gorzej aczkolwiek 10 kilo na mc dla człowieka który patrzy w tył, w historię a nie do przodu czyli przyszłą historię to też jest dobrze,
I to wg Ciebie to kończy dyskusję nt umiejętności publicznych Pana Historyka? Daj spokój Spajker. Pamiętasz historię jak napisał książkę o Strzelinie i potem Dorotka wzięła go "do kieszeni" kupując prawa autorskie?

0
Gravatar
spaiker
RE: W poradni brakuje pomieszczeń
Ja powiedziała :
A ja czytam i tak się zastanawiam czy wszyscy komentujący ten artykuł gdyby zarzadzali czym kolwiek gmina powiatem podleglymi instytucjami robiliby inaczej ??? Nie znam was ani tych ludzi. Ale wiem jedno łatwo jest krytykować trudno jest robić !! Osobistych wycieczek w stronę ludzi jakby nie patrzeć wybranych przez społeczeństwo oceni społeczeństwo które na nich głosowało ! A jak komuś się nie podoba to są wybory proponuje wystartować I nie pisać anaonimow w komentarzach tylko do roboty ! Pokazać jaką jest wasza siła przebicia i później czytać na takim forum jak was podobni do was oceniają ???!!! I wtedy powściągliwość byłaby większa. Zdaje sobie sprawę że zaraz niejaki mistrz słowa i wszechwiedzacy zlotousty spajker czy jakiś tam inny spiker zacznie się rozwodzić jaki to jest najlepszy I jak sobie świetnie radzi A reszta to banda nieukow. Proponuje wyjść zza nickow I wziąść udział w dyskusji publicznie A nie zza szklanego ekraniku. Miłego dnia
szanowny internauto. moje personalia nie są tajemnica za sprawą aktywności pewnego rzecznika prasowego. nie ujawniam swojego nazwiska za sprawą koligacji z jednym z radnych. proponuję budowę strzelin tower aby ela miała 200 pięter i 4000 pomieszczeń do rozmów z censored. ja też chcę pieniądze z gminy i też chcę nowych pomieszczeń i nowych pięter. ten kto pyta naraża się na to że usłyszy odpowiedź. moje nazwisko nie jest tajemnicą no ale jak zacznę pisać nazwiskami to sporo ludzi na ząbkowickiej wyląduje.

0
Gravatar
Ja
RE: W poradni brakuje pomieszczeń
A ja czytam i tak się zastanawiam czy wszyscy komentujący ten artykuł gdyby zarzadzali czym kolwiek gmina powiatem podleglymi instytucjami robiliby inaczej ??? Nie znam was ani tych ludzi. Ale wiem jedno łatwo jest krytykować trudno jest robić !! Osobistych wycieczek w stronę ludzi jakby nie patrzeć wybranych przez społeczeństwo oceni społeczeństwo które na nich głosowało ! A jak komuś się nie podoba to są wybory proponuje wystartować I nie pisać anaonimow w komentarzach tylko do roboty ! Pokazać jaką jest wasza siła przebicia i później czytać na takim forum jak was podobni do was oceniają ???!!! I wtedy powściągliwość byłaby większa. Zdaje sobie sprawę że zaraz niejaki mistrz słowa i wszechwiedzacy zlotousty spajker czy jakiś tam inny spiker zacznie się rozwodzić jaki to jest najlepszy I jak sobie świetnie radzi A reszta to banda nieukow. Proponuje wyjść zza nickow I wziąść udział w dyskusji publicznie A nie zza szklanego ekraniku. Miłego dnia
0
Gravatar
spajker
RE: W poradni brakuje pomieszczeń
Hadacz powiedziała :
Na tego pseudo-historyka co się sprzedaje za 10 tysięcy to patrzeć nie mogę ;/ cry cry
nie narzekaj. z historią radzi sobie dobrze, gorzej jest z teraźniejszości ą i z przyszłością , z tym już trochę gorzej aczkolwiek 10 kilo na mc dla człowieka który patrzy w tył, w historię a nie do przodu czyli przyszłą historię to też jest dobrze,

0
Gravatar
ala
RE: W poradni brakuje pomieszczeń
A czy pracuje się też z rodzicami tych dzieci? Bo jeżeli nie, to szkoda czasu i pieniędzy.
0

Przeczytaj także