- Za budowę chodnika w Sarbach zapłaci Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu, która jest zleceniodawcą i inwestorem tego zadania - wyjaśnia Zdzisław Ziąber, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie (po prawej). Obok Łukasz Gradus, specjalista do spraw dróg i mostów w PZD w Strzelinie
Trwa gorący okres w budownictwie, zwłaszcza drogowym. Niebawem ruszą kolejne inwestycje, inne już dobiegają końca. W Sarbach układają chodnik, w Ludowie Polskim już niebawem ruszy gruntowny remont drogi, a w niektórych miejscowościach odnawiane są m.in. przejścia dla pieszych.
- Przy drodze wojewódzkiej nr 385 w Sarbach budowany jest chodnik (po lewej stronie jadąc od Przeworna) - mówi Zdzisław Ziąber, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Powiatowych w Strzelinie. - Zakres prac obejmuje ułożenie na odcinku około 200 metrów kostki. Wartość tego zadania to około 100 tys. zł. Koszty inwestycji pokrywa w 100 procentach Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu, która jest zleceniodawcą i inwestorem tego zadania. Dodam, że DSDiK jest też zarządcą drogi, przy której budowany jest chodnik. Termin zakończenia robót planowany jest do końca września br.
Warto dodać, że o zadanie to zabiegano od dawna. - O budowę chodnika podczas sesji rady gminy upominał się wielokrotnie w imieniu mieszkańców były sołtys Sarb - mówi Ludwik Hrycak, sołtys Przeworna. - Rozmawiał na ten temat ze mną, jako radnym powiatowym III i IV kadencji. Było to newralgiczne miejsce w Sarbach. Stąd podjąłem rozmowy z radną Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Anną Horodyską. Dzięki temu doszło do spotkania w IV kadencji rady powiatu, które ja zainicjowałem. Odbyło się w miejscu, gdzie budowany jest dziś chodnik. Uczestniczyło w nim dwóch przedstawicieli DSDiK, radna Horodyska, sołtys Sarb i ja. Po tym utwardzono pobocze drogi i ułożono część krawężników. Mimo że to długo trwało, cieszę się, że chodnik jest robiony.
Wykonawcą tej inwestycji jest firma Tomasza Bartków z Przeworna.
Wyblakłe pasy drogowe na przejściach dla pieszych będą białe, jak śnieg. Łącznie pomalowane zostanie około 1000 m2 powierzchni na jezdniach
Będą białe jak śnieg...
Już niebawem wyblakłe pasy drogowe na przejściach dla pieszych i inne oznakowania poziome dróg będą białe, jak śnieg. Ruszyły już pierwsze prace, m.in. w Jegłowej. - Zadanie wykonuje na nasze zlecenie firma zewnętrzna - tłumaczy Zdzisław Ziąber, dyrektor PZD w Strzelinie. - Łącznie pomalowane zostanie około 1000 m2 powierzchni na jezdniach. Prace te planujemy zakończyć do 30 wrzenia. Sądzę, że uda się dotrzymać terminu, bo warunki atmosferyczne są sprzyjające.
Odnawianie oznakowania poziomego jest w trakcie realizacji na drogach wojewódzkich nr 378, 385, 395 i 396.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Z Sarb
RE: Będą białe jak śnieg...
Będą białe jak śnieg powiedziała :
Hrycak Ludwik się odezwał to znaczy,że chce się przytulić do chodnika haha. Jako Radny nie zrobił i dopiero gdy nim przestał być chodnik jest wykonywany. Może w tym tkwi problem nie ma wielkiego radnego Hrycaka roboty się toczą. Widzę, że redaktor na siłę promuje kolegę wstyd.
Ja dobrze pamiętam jak Pan Hrycak jeszcze w 2005 roku z Sołtysem ówczesnym co rósz zabiegali o ten chodnik i już miałbyć robiony. Są protokoły w starostwie i wystarczy do nich sięgnąć. Wtenczas zadanie to zostało wstrzymane przez powiat ale jak ktoś się tym wtenczas nie interesował bo wolał latać po boisku to skądże miałby to wiedzieć he he cry

0
Gravatar
Będą białe jak śnieg
ale jaja
Hrycak Ludwik się odezwał to znaczy,że chce się przytulić do chodnika haha. Jako Radny nie zrobił i dopiero gdy nim przestał być chodnik jest wykonywany. Może w tym tkwi problem nie ma wielkiego radnego Hrycaka roboty się toczą. Widzę, że redaktor na siłę promuje kolegę wstyd.
0
Gravatar
bogusiek
RE: Będą białe jak śnieg...
Smerfetka powiedziała :
bogusiek powiedziała :
SMERFETKA powiedziała :
Strój pana dyrektora wszystko o nim mówi. Widzicie ludziska zawsze należy utrzymywać POZIOM. ZZ nawet prace drogowe wykonuje w "SMOKINGU" tylko muchę gdzieś zgubił. 8) Ups byłabym zapomniała przecież kampania w pełni to trzeba się prezentować, ale ZZ pewnie ma problem z wyborem profilu ;-)
Ale nie wygląda jak Rumburak a to już duży plus!!! Masz jakieś kompleksy lol ???
Ja nie a twoja żona? :-*
Moja żona też nie ma kompleksów. Ma męża hetero, a nie homo i udają małżeństwo :D :D :D

0
Gravatar
Fryzjer
RE: Będą białe jak śnieg...
A ja myślałem, że ten chodnik robi Gmina Przeworno a tu taki klops. :-x
0
Gravatar
Smerfetka
RE: Będą białe jak śnieg...
bogusiek powiedziała :
SMERFETKA powiedziała :
Strój pana dyrektora wszystko o nim mówi. Widzicie ludziska zawsze należy utrzymywać POZIOM. ZZ nawet prace drogowe wykonuje w "SMOKINGU" tylko muchę gdzieś zgubił. 8) Ups byłabym zapomniała przecież kampania w pełni to trzeba się prezentować, ale ZZ pewnie ma problem z wyborem profilu ;-)
Ale nie wygląda jak Rumburak a to już duży plus!!! Masz jakieś kompleksy lol ???
Ja nie a twoja żona? :-*

0
Gravatar
bogusiek
RE: Będą białe jak śnieg...
SMERFETKA powiedziała :
Strój pana dyrektora wszystko o nim mówi. Widzicie ludziska zawsze należy utrzymywać POZIOM. ZZ nawet prace drogowe wykonuje w "SMOKINGU" tylko muchę gdzieś zgubił. 8) Ups byłabym zapomniała przecież kampania w pełni to trzeba się prezentować, ale ZZ pewnie ma problem z wyborem profilu ;-)
Ale nie wygląda jak Rumburak a to już duży plus!!! Masz jakieś kompleksy lol ???

0
Gravatar
kurak
Nic się nie dzieje
Popatrzcie na drogi w gminie Kondratowice - tam nic się nie dzieje oprócz łatania dziur. Nie będę wchodził w to czym taki stan jest spowodowany. Proponował bym włodarzom aby poszli po rady do Łagiewnik bo u nas niedługo będzie Ukraiński model drogowy.
0
Gravatar
ixi
RE: Będą białe jak śnieg...
SMERFETKA powiedziała :
Strój pana dyrektora wszystko o nim mówi. Widzicie ludziska zawsze należy utrzymywać POZIOM. ZZ nawet prace drogowe wykonuje w "SMOKINGU" tylko muchę gdzieś zgubił. 8) Ups byłabym zapomniała przecież kampania w pełni to trzeba się prezentować, ale ZZ pewnie ma problem z wyborem profilu ;-)
Co ty możesz wiedzieć o modzie. Popatrz na siebie a potem oceniaj innych smerfetko. W niebieskim nie zawsze jest do twarzy.

0
Gravatar
spajker
RE: Będą białe jak śnieg...
ten chodnik na zdjęciu jest tak szeroki jak jezdnia. w tej pipidówie parada wojskowa będzie codziennie czwórkami maszerować?totalna bezmyslność. przy okazji układania nowego bruku można było pomyśleć o tym że chodnik będzie używać 2 przechodniów dziennie a jezdnią pojadą tiry, kombajny i ciągniki z przyczepami. można było zrobić zatokę do parkowania/ do wymijania. po co komu 4 metrowej szerokości chodnik?za 3 lata będzie znów genialny pomysł na miarę margrabiego z janosika aby nowy bruk rozebrać i położyć na nowo. przerabiane już na bazarze w strzelinie.
0
Gravatar
SMERFETKA
RE: Będą białe jak śnieg...
Strój pana dyrektora wszystko o nim mówi. Widzicie ludziska zawsze należy utrzymywać POZIOM. ZZ nawet prace drogowe wykonuje w "SMOKINGU" tylko muchę gdzieś zgubił. 8) Ups byłabym zapomniała przecież kampania w pełni to trzeba się prezentować, ale ZZ pewnie ma problem z wyborem profilu ;-)
0

Przeczytaj także