- W tym dniu, kiedy pan mnie pytał, nie było przeciwko mnie prowadzone żadne postępowanie karne - powiedział radny Damian Długosz

Ostatnią sesję Rady Gminy Przeworno zdominowała dyskusja odnośnie rzekomej kradzieży drewna z lasu przez jednego z radnych. Do sprawy włączył się wójt, który stwierdził, iż prokuratura prowadzi postępowanie. Co na ten temat sądzi sam zainteresowany?

W czwartek, 14 września, w sali obrad Urzędu Gminy Przeworno odbyła się XXXV sesja miejscowej rady gminy. Radni podjęli na niej kilka uchwał, o których pisaliśmy szerzej w poprzednim numerze Słowa Regionu. Jedną z bardziej istotnych było przyjęcia regulaminu udzielania dotacji celowej ze środków budżetu gminy Przeworno w ramach programu priorytetowego pod nazwą „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego”. Omówił go Mieczysław Zacierka z Urzędu Gminy Przeworno. - Program zakłada udzielenie wsparcia dla osób, które chciałyby zmienić system grzewczy z nieekologicznych pieców. Propozycja wójta jest taka, że koszty kwalifikowane będą liczone do kwoty 10 tys. zł, z czego dotacja z budżetu gminy wyniesie 5 tys. zł - wyjaśniał Zacierka. Dodał, że przy zakupie tańszego pieca, np. za 9 tys. zł, można liczyć na 4,5 tys. dofinansowania. Dotyczy to pieców piątej klasy, których wydolność termiczna przekracza 90%. Konieczne będzie okazanie od sprzedawcy certyfikatu na taki piec. Wnioski będą przyjmowane do końca września.

W dalszej kolejności wójt Jarosław Taranek odczytał swoje sprawozdanie ze swojej działalności między sesjami. Wspomniał między innymi, że trwa przebudowa ulicy Parkowej w Przewornie, która powinna się zakończyć do 30 września. Dodał też, iż ze środków własnych gmina będzie realizować przebudowę drogi dojazdowej do boiska w Jegłowej. Szef gminy udzielił także informacji o spotkaniach, w których wziął udział w ostatnim czasie.

 

,,Niech pan dalej jedzie...”

Kolejny punkt dotyczył spraw różnych, a jako pierwszy głos zabrał radny Krzysztof Hutnik. Przypomniał on, że na czerwcowej sesji zadał pytanie radnemu Damianowi Długoszowi odnośnie rzekomej kradzieży drewna z lasu. - W związku z tym wystąpiłem do Nadleśnictwa Henryków o dostęp do informacji publicznej. Pytałem pana Długosza, czy toczy się przeciwko niemu postępowanie w przytoczonej sprawie. Uzyskałem odpowiedź, że żadne postępowanie się nie toczy i że zgrzeszył, przyznał się do winy i szkodę naprawił i że sprawa jest zamknięta - mówił Hutnik.

W czerwcu Długosz stwierdził również, iż nie popełnił przestępstwa, a jedynie wykroczenie i nie widzi żadnych przeciwwskazań, aby dalej pełnić funkcję radnego. Następnie Hutnik przeczytał fragment pisma, w którym nadleśnictwo zawiadomiło organy ścigania w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Długosza. - Zapytałem też, czy radny zapłacił nadleśnictwu kwotę ponad 5 tys. złotych. Odpowiedział pan, że to nieprawda. Z porozumienia zawartego 19 maja tego roku między panem a nadleśnictwem wynika, że zapłacił pan kwotę 6 344, 56 zł. Znaczy to, że pan okłamał nas wszystkich - podkreślił Hutnik. - Niech pan dalej jedzie, a ja...
Więcej w wydaniu papierowym.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Kleszcz
Ostro
Wreszcie ktoś się odważył i wygarnał radnemu DD jego uczciwość. W najbliższych wyborach ocenią Pana DD jego wyborcy...
0
Gravatar
Kleszcz
Wreszcie ktoś się odważył i wygarnał radnemu DD jego uczciwość. Wyborcy w najbliższych wyborach ocenią Pana DD.
ZSRR powiedziała :
kor powiedziała :
Wstyd panie Taranek wstyd. Można jeszcze zrozumieć P. Hutnika z małej miejscowości prostego człowieka to Pana trudno zrozumieć z tą wypowiedź.Zamiast łapać wiedzę i uczyć się bo nie jest najlepiej np w pozyskiwaniu środków i dbać o Gminę co nie wychodzi Panu najlepiej " jako jedynej Gminie w Powiecie odrzucono wniosek nawet po poprawkach"
A u was murzynów biją!

0
Gravatar
ZSRR
RE: Problemów Długosza ciąg dalszy...
kor powiedziała :
Wstyd panie Taranek wstyd. Można jeszcze zrozumieć P. Hutnika z małej miejscowości prostego człowieka to Pana trudno zrozumieć z tą wypowiedź.Zamiast łapać wiedzę i uczyć się bo nie jest najlepiej np w pozyskiwaniu środków i dbać o Gminę co nie wychodzi Panu najlepiej " jako jedynej Gminie w Powiecie odrzucono wniosek nawet po poprawkach"
A u was murzynów biją!

0
Gravatar
kor
Problemów Długosza ciąg dalszy
Wstyd panie Taranek wstyd. Można jeszcze zrozumieć P. Hutnika z małej miejscowości prostego człowieka to Pana trudno zrozumieć z tą wypowiedź.Zamiast łapać wiedzę i uczyć się bo nie jest najlepiej np w pozyskiwaniu środków i dbać o Gminę co nie wychodzi Panu najlepiej " jako jedynej Gminie w Powiecie odrzucono wniosek nawet po poprawkach"
0
Gravatar
jańcio
Problemów Długosza ciąg dalszy
A skąd Taranek posiadł tą wiedzę nie jest ona ogólnie dostępna. To może po przejęciu ZUK , który przestał być osobnym Zakładem budżetowym, pan Taranek zastanowi się nad dalszym zatrudnianiem swojej małżonki . Niby Taranek taki cacy to niech przypomni sobie jak było w Karnkowie z podkładaniem zawodnika. Pan Długosz nawiasem jest mi obojętny. Ale takie postępowanie uważam za obrzydliwe jeszcze nie został skazany- wstyd.
0
Gravatar
ala
RE: Problemów Długosza ciąg dalszy...
Panie Długosz, to, że pan zgrzeszył, przyznał się do winy i szkodę naprawił może pan proboszczowi meldować. Ale jako radny jest pan osobą publiczną i to już jest zupełnie inna sprawa.I należy pan do PiS. A to ta właśnie partia od dawna stawia na tępienie wszelkiego zła. Chyba, że się mylę...
0

Przeczytaj także