Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Stan dróg na terenie powiatu strzelińskiego jest częstym tematem naszych publikacji. Tym razem do redakcji Słowa Regionu zwrócił się radny gminy Przeworno Krzysztof Hutnik, który zwrócił uwagę na nawierzchnię na odcinku Jagielnica-Samborowice.
- Na kwietniowej komisji rady gminy dostaliśmy zapewnienia, że ubytki w drodze będą uzupełniane. Do końca maja dziury miały być załatane i zebrane pobocza. Niestety, minął maj, mija czerwiec i nie ma nic - mówił radny. Jego zdaniem, Powiatowy Zarząd Dróg w Strzelinie nie wywiązał się ze swoich zapewnień. - Zbliża się jesień i czas opadów deszczu. Woda zaleje dziury, więc kierowcom będzie ciężko je dostrzec. Autobusy jeżdżą tędy po dzieci. Kierowcy bardzo narzekają, gdyż nie można tych dziur ominąć. Ludzie przecież muszą jeździć do sklepów, czy do pracy. Po prostu jest tragedia z tą drogą - podkreślił Hutnik. Dodał, że newralgicznym punktem na tym odcinku jest zakręt po wyjeździe z Jagielnicy. Radny narzekał także na załamania, które występują na sąsiedniej drodze wojewódzkiej nr 385.
O komentarz poprosiliśmy przedstawiciela PZD w Strzelinie. Okazało się, że problem jest znany tej jednostce. - Droga Jagielnica-Samborowice znalazła się w naszym harmonogramie napraw masą na gorąco. Ubytki zostaną, oczywiście, naprawione. Należy podkreślić, że w tym roku wyjątkowo późno weszliśmy na drogi z naprawami masą, gdyż firma, która dostarcza nam masę miała podpisane kontrakty na wymianę nawierzchni na autostradzie i tam też była dostarczana cała wyprodukowana mieszanka. Musieliśmy ten czas odczekać. Oczywiście, zgodnie z wcześniejszym zapewnieniem wspomniana, droga będzie naprawiona - powiedział Jan Mandziak z Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie.

Komentarze   

Permalink2 +4 DZP
RE: Dziura na dziurze...
Panie Mandziak: Droga stwarzająca zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostanie naprawiona dopiero wtedy kiedy jakaś firma sobie przypomni o PZD ze Strzelina? Co nas podatników interesują Wasze umowy jeżeli droga nie nadaje się do użytku? Ostatnio wspominał Pan coś o indolencjach itp..
2018-07-05 11:15 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +6 rico
!!!
Byla bardzo dluga i mrozna zima a wiec PZD nie mogla zdazyc przygotowac przetarg i wyremontowac drogi w powiecie panie Krzysztofie cierpliwosci w listopadzie po pierwszych przymrozkach przyjada rzuca pare lopat czarnego czegos przydeptaja filcakiem i bedzie :-)
2018-07-04 19:23 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz