Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Niedawno za przystankiem autobusowym w Jegłowej ruszyła budowa placu rekreacyjnego z motywem kopalnianym. Skąd taki pomysł i co ma tam powstać?
Jegłowa znana jest m.in. z działania w jej obrębie kopalni. Pracowało w niej wielu mieszkańców wsi. Dlatego też pojawił się pomysł, aby nawiązać do tej tradycji na placu rekreacyjnym. Wykonawcą zadania jest firma Tomasza Bartków z Przeworna. - Na placu powstaną dwa okręgi z kostki brukowej z klombami zieleni i kwiatów - wyjaśnia wykonawca. - Przechodzić będzie przez nie wąskotorowe torowisko, a na końcu będzie ustawiony zabytkowy 100-letni urobkowy wagonik. Oczywiście, będzie odrestaurowany. W niektórych miejscach ustawione zostaną podwozia wagoników, z których zrobione będą ławki. Będą one stały na torach.
Na placu pojawią się też ławki z motywem kamiennym, skały, a całość ma sprawiać wrażenie, jakbyśmy byli w kopalni. Nie zabraknie też chodników. Cały teren ma oświetlać pięć latarni. Ustawione będą też tablice informacyjne. Od strony rowu melioracyjnego ustawione będzie ze względów bezpieczeństwa ogrodzenie.

Komentarze   

Permalink2 0 qwerty
RE: Budują plac rekreacyjny z motywem kopalnianym
Cytuję Las Vegas Jegłowa:
Najbardziej w Jegłowej mi tego brakowało. Na szczęście znaleźli się tacy, którym nie obce są potrzeby mieszkańców.

Panie, tłumy i wycieczki będą walić do jegłowej, zeby zobaczyć ten wagonik, tego nigdzie na świecie nie ma, a geniusze z przeworna to w jegłowej postawili.
2018-07-07 08:43 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +6 Las Vegas Jegłowa
Żyć nie umierać.
Najbardziej w Jegłowej mi tego brakowało. Na szczęście znaleźli się tacy, którym nie obce są potrzeby mieszkańców.
2018-07-06 13:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz