Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Mieszkańcy Jegłowej zakasali rękawy i sami wzięli się do roboty. W miniony piątek, 7 września, na nowo wybudowanym placu rekreacyjnym sadzili drzewa, krzewy i kwiaty.
- To jest inicjatywa społeczna - mówi Alicja Trela, przewodnicząca rady sołeckiej Jegłowej. - Pracownicy gminy poprosili nas, aby zmobilizować mieszkańców do zaangażowania się w tę akcję. Jakby nie patrzeć, to jest nasz obiekt i my będziemy z niego korzystać. Dlaczego więc mają sadzić pracownicy gminy, czy wykonawca placu?
Mieszkańcy Jegłowej chętnie odpowiedzieli na apel. Stawili się na placu, zakasali rękawy i chwycili za szpadle. Sadzonki dostarczyła firma budująca obiekt. Przy łopacie można było również zobaczyć szefa gminy Jarosława Taranka. Niektórzy mieszkańcy zastanawiają się, czy wójta będzie można teraz spotkać na innych frontach robót, wszak gorączka przedwyborcza niebawem sięgnie zenitu. Szkoda tylko, że wybory nie odbywają się częściej.
Warto przy okazji dodać, że podobną akcję społeczną przydałoby się zorganizować w Przewornie. Z tą różnicą, że zamiast sadzić zieleń, trzeba by wyplewić chwasty. W wielu miejscach wsi rosną one przy ciągach komunikacyjnych dla pieszych. Tak jest m.in. przy ul. Pocztowej, gdzie zielsko zarasta chodnik. Swoim widokiem straszą też kikuty na lampach przy ośrodka zdrowia. Mimo że wymiana kloszy to nie jest duży koszt, gospodarz teren, czyli gmina, ociąga się, aby je wymienić. Może i w Przewornie zadziała czar zbliżających się wyborów?

Komentarze   

Permalink4 +1 nikt
RE: Wójt chwycił za łopatę...
I niech w tym miejscu Pan wójt już pozostanie.
2018-09-21 16:20 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 +4 Fryzjer
RE: Wójt chwycił za łopatę...
Racja niech najprzód te chwasty wyplewią bo chodnikiem przejść nie da się i pokrzywy kują po nogach.
2018-09-21 12:08 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +9 spajker
RE: Wójt chwycił za łopatę...
15 osób włożyło w glebę 15 sadzonek iglaków. potrzebne są do tego 4 ruchy szpadlem. sprawa banalna ale ukazuje roszczeniowość społeczeństwa i chęć splendoru. dowolny człowiek w swoim ogródku wsadza w glebe 15 iglaków i nie ma kamer, nie ma artykułów w gazecie. zawsze ktoś ma za dużo sadzonek, rozsad i innych krzewów w swoim ogrodzie i mógłby czasami z nudów sam w ciągu 2 minut posadzić coś na gruncie wspólnym. za trudna sprawa. trzeba zorganizować orkiestrę, hollywood i wójta w lakierkach aby rośliny dobrze rosły. dobre zdanie- dlaczego rośliny mają sadzić urzędnicy gminy? przecież urzędnicy są od urzędowania i od dłubania w nosie ołówkiem a nie od tego aby wsadzić raz na 50 lat krzew w ziemię.
2018-09-21 09:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +1 Kantyna
Wójt chwycił za łopatę...
W czynie społecznym to ja mogę gest Kozakiewicza pokazać.Ktoś wziął kasę a Jegłowianki 60+ nie mają co robić to sadzą na jesień propagandę.Na wiosnę będzie prośba o wybielenie wapnem drzew i wstawienie ogrodzenia z opon i cegieł...Po wyborach będą witraże z butelek i pobitych talerzy.
2018-09-21 09:21 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz