Członkowie i sympatycy Strzelińskiego Klubu Biegacza „Granit” tuż przed startem w Nocnym Wrocławskim Półmaratonie

W sobotę w nocy odbył się 5 PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Do biegu zgłosiło się blisko 10000 uczestników. W gronie tym było około 30 zawodników z naszego powiatu. Choć to mniej, niż w latach minionych, to wynik dwójki z nich był imponujący, gdyż znaleźli się w czołówce klasyfikacji generalnej.

Wrocławski półmaraton z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Niech świadczy o tym fakt, że zapisy do biegu zakończyły się wiele miesięcy przed imprezą. W tym roku wzięło w nim udział łącznie 9892 biegaczy. W gronie tym było około 30 zawodników z powiatu strzelińskiego. To nieco mniej niż w latach ubiegłych, jednak wyniki dwójki z nich są imponujące.

Wielką klasę pokazał Szymon Łukowicz ze Strzelina, który w tak licznym biegu zajął doskonałe 41. miejsce w klasyfikacji generalnej. Jednocześnie ustanowił powiatowy rekord w półmaratonie. Trasę ponad 21 km pokonał w czasie 1:17:44 godz. To bardzo dobry wynik, tym bardziej, że nieco dżdżysta pogoda nie była idealna do bicia rekordów. Mimo tego, zrobił również swój rekord życiowy, poprawiając wynik z innych tegorocznych półmaratonów.

Wyraźnie dalej uplasowali się dwaj inni strzelinianie ze Strzelińskiego Klubu Biegacza Granit. Drugi z naszych Krystian Bubula zajął 410 miejsce w open z czasem 1:27:48 godz., a tuż za nim na pozycji 413. przybiegł Sławek Gorczyca z czasem 1:27:51 godz. Obaj biegacze również ustanowili swoje rekordy życiowe.

Bardzo podobna sytuacja, była w klasyfikacji kobiet. Tutaj zdecydowanie najlepsza spośród naszych była Marzanna Baryła (Strzeliński Klub Biegacza Granit), która na blisko 3000 startujących zawodniczek zajęła świetne 40 miejsce w klasyfikacji generalnej, uzyskując czas 1:33:56 godz (życiówka). Kolejne miejsca spośród naszych pań zajęły Agata Knofel-Laszczyńska (Strzeliński Klub Biegacza Granit), 1:44:08 godz. (miejsce 182. wśród pań - życiówka) i Jolanta Woszczak (Strzeliński Klub Biegacza Granit), miejsce 752. wśród pań z czasem 1:57:07 godz.

Cały bieg wygrał Etiopczyk z czasem 1:03:49 godz. przed Kenijczykiem i Polakiem Adamem Nowickim, który nie ustępował afrykańskim rywalom do ostatniego metra, a dokładniej, to przez 18 km całą stawkę prowadził. Wśród pań wygrała polka Olga Ochal z czasem 1:15:30 godz.

Dziesiątka na dokładkęWiesław Hrydczuk (z lewej) na II stopniu podium

Niektórym biegaczom, jak np. Wiesławowi Hrydczukowi ze Starego Wiązowa, sam półmaraton nie wystarczył. Zaledwie kilkanaście godzin po wrocławskiej imprezie wystartował w 2 Biegu po Gminie Świerczów na dystansie 10 km. Start ten był dla niego bardzo udany, gdyż stanął na podium, zajmując 2. miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Gravatar
spajker
RE: Szymon i Marzanna najlepsi
takitam powiedziała :
spajker powiedziała :
biegi wygrali afrykanie. proste. oni każdego dnia biegają po wodę 30 km tam i 30 km z powrotem. etiopczycy, erytrejczycy i inni afrykanie powinni mieć osobną kategorię. oni mogą ścigać się z gepardem a nie z europejczykiem.cała reszta biegaczy powinna zostać zwolniona z dużej części składek zdrowotnych. z racji zdrowego życia ci ludzie nie obciążają nfz kosztami swojego leczenia.
Nie wiesz ile kosztuje ortopeda który musi ratować sportowców przed inwalidztwem.
sport to zdrowie, może utracone ale zdrowie. zauważam też odwrotną proporcjonalnoś ć pomiędzy sprawnością w przebieraniu nogami a mocami przerobowymi umysłu. dowód na dole. pochwaliłem biegaczy a oni nie zrozumieli mojego wpisu, oni niczym psy gończe rozumieją tylko komendy sędziego.