Kapitanowie Dariusz Buszta i Bartek Kasprzyszak wyprowadzili zespoły na murawę

Aż trzy kluby, po siedmiu kolejkach spotkań gr. VII klasy B, mają na swoim koncie po 16 punktów. Blisko połowa stawki liczy się w walce o Mistrzostwo Jesieni. W hicie kolejki GAP Ślęza pokonał pewnie klub z Pławnej. Wysokie zwycięstwa odniosły drużyny z Wiązowa i Karszowa, które zdeklasowały rywali. MPC Pęcz bez większych problemów poradził sobie z Borkiem Strzelińskim, a hat-tricka skompletował Remigiusz Krzemiński.

Dodatkowo Pogoń sprawdziła formę Ślęzy, a Ognisko podejmowało Zryw.

Klasa B, gr. VII, kolejka 7 - 8 października:

Pauza: Starter Gęsiniec

Pogoń Kowalów - Ślęza Księginice Wielkie 1:12 (0:3)

Strzelcy: Adam Kościelak (Pogoń), Jarosław Zalewski 3, Tomasz Urbaś 3, Jakub Kozakiewicz, Rafał Sikora 2, Damian Łada, Sebastian Maciuszczyk, Andrzej Leśniak (Ślęza)

Ślęza zdecydowanie przejęła inicjatywę od pierwszych minut i już po 25 minutach prowadziła 3:0. Chwilę po zdobyciu trzeciej bramki zawodnik gospodarzy obejrzał „czerwo” i Pogoń kończyła mecz w osłabieniu. Ostatecznie licznik goli zatrzymał się na liczbie 12, a hat–tricka skompletowało dwóch graczy Jarosław Zalewski oraz Tomasz Urbaś. Zespół z Kowalowa stać było jedynie na gola honorowego autorstwa Adama Kościelaka.

Orzeł Biały Kościół - Świteź Wiązów 1:11 (0:3)

Strzelcy: Dariusz Lejczak (Orzeł), Dariusz Buszta 4, Maciej Zarówny 3, Jarosław Komorowski, Marcin Hrydczuk, Aleksander Szafrański, Patryk Kendzierski (Świteź)

W Białym Kościele nie doszło do niespodzianki i Świteź odniósł pewne zwycięstwo. Gospodarze już na przerwę schodzili przegrywając 0:3, by ostatecznie przegrać 1:11. Honorowe trafienie zanotował Dariusz Lejczak. W zespole Orła ambitnie walczył lewoskrzydłowy Piotr Włodarczyk, jednak tym razem nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Goście byli zdecydowanie lepszym zespołem, a w ich grze widać było doświadczenie zdobyte na wyższym szczeblu rozgrywkowym. Hat-trick skompletował Maciej Zarówny, a cztery bramki zdobył Dariusz Buszta. Piłkarze z Wiązowa zgarnęli trzy punkty, a dodatkowo trener Maksymilian Trzynoga mógł przyjrzeć się dyspozycji strzeleckiej graczy ofensywnych.

Ognisko Przeworno - Zryw Chociwel 3:1 (1:1)

Strzelcy: Przemysław Góral 2, Jakub Smoczek (Ognisko), Tobiasz Kurowski (Zryw)

Przebieg tego meczu znalazł się w cieniu poważnej kontuzji, której doznał jeszcze w pierwszej połowie piłkarz Zrywu Michał Serwicki. Zawodnik najprawdopodobniej złamał nogę i prosto z boiska przetransportowany został do szpitala. Michałowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! Ognisko objęło prowadzenie, ale do remisu tuż przed przerwą doprowadził Tobiasz Kurowski. Po zmianie stron z trafień cieszyli się już jedynie gospodarze, którzy wygrali 3:1 po dwóch trafieniach Przemysława Górala i bramce Jakuba Smoczka. – Jestem bardzo zadowolony z gry i postawy moich zawodników – mówił po końcowym gwizdku sędziego Piotr Koch, trener Ogniska.

MPC Pęcz - KP 86 Borek Strzeliński 3:0 (1:0)

Strzelcy: Remigiusz Krzemiński 3 (MPC)

Działacze MPC mogą być z siebie zadowoleni, ponieważ w lecie do klubu sprowadzili ze Startera Gęsiniec Remigiusza Krzemińskiego. Teraz ten piłkarz odpłacił się im za zaufanie i poprowadził klub do zwycięstwa w starciu z Borkiem Strzelińskim. Krzemiński w pierwszej połowie raz pokonał golkipera rywali, a w drugiej części...