Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Niedawno wystartowała XV edycja rozgrywek halowej ligi piłki nożnej organizowanej przez Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne. Tym razem czternaście zespołów rywalizuje systemem każdy z każdym w jednej grupie, a wszystkie spotkania rozgrywane są w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Strzelinie. Na inaugurację kibice obejrzeli aż 96 goli w siedmiu, emocjonujących pojedynkach. Na parkiecie zaprezentowali się zawodnicy znani z rozgrywek Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Wyniki 1. kolejki halowej ligi piłki nożnej SCS-E, 2 grudnia:

Green Install – GAP Ślęza 16:8 (7:3)
Strzelcy: Jakub Orzechowski 5, Kacper Chytry 5, Bartosz Korgul 3, Marek Robak 2, Jarosław Wróblewski (Green Install), Bartek Stankiewicz 4, Oskar Gawron, Kamil Baczyński, Jarosław Gawron (Ślęza)

Zespół Ślęzy reprezentują głównie juniorzy z Borowa. Doświadczona drużyna Green Install, w której występuje wielu graczy seniorskiej ekipy Strzelinianki, wygrała zdecydowanie 16:8. Po pięć goli zdobyli Jakub Orzechowski i Kacper Chytry, a hat-tricka skompletował niezawodny Bartosz Korgul. Green Install przez cały mecz kontrolowało przebieg gry. W zespole Ślęzy brylował Bartek Stankiewicz, który zdobył połowę goli dla swojej ekipy.

Ferruslex Kuropatnik - Feniks Pławna 8:6 (5:3)
Strzelcy: Tomasz Malinowski 4, Łukasz Muraszew 2, Bartek Tomaś, Paryk Met (Ferruslex), Mateusz Stanik 3, Mariusz Szmidt 2, Michał Michalski (Feniks)

Tomasz Malinowski w lecie zamienił Gromnik na Kolektyw Radwanice. W rozgrywkach ligi halowej zdecydował się pomóc swoim kolegom z Kuropatnika. Popularny Malina w świetnym stylu wrócił do drużyny. Zdobył cztery gole i poprowadził zespół do zwycięstwa 8:6 nad Feniksem. Klub z Pławnej był rewelacją rozgrywek gr. VII klasy B. W tym pojedynku najskuteczniejszy w pokonanym zespole był Mateusz Stanik, który skompletował hat-tricka.

FMS Jubiler Goldmax - JB Strzelin 14:0 (8:0)
Strzelcy: Radosław Grzywniak 6, Łukasz Gąsior 5, Jakub Marciniak, Dawid Woźniak, Bartek Grzywniak (FMS)
Tomasz Kozioł w walce o piłkę z Dominikiem Szulcem z MPC
Radosław Grzywniak i Łukasz Gąsior przewodzą po rundzie jesiennej w klasyfikacji strzelców gr. IV klasy A. Obaj nie zamierzają rezygnować z walki o koronę dla najlepszego snajpera w lidze halowej. Na inaugurację łącznie zdobyli jedenaście goli, a ich zespół zwyciężył 14:0 z klubem JB Strzelin, w którym występują głównie juniorzy Strzelinianki. FMS Jubiler Goldmax jest liderem tabeli i udowodnił swoje mistrzowskie aspiracje.

Strzelec - Korona Pęcz 3:3 (1:0)
Strzelcy: Mariusz Denes, Karol Tatara, Jakub Kaczmarek (Strzelec), Błażej Kurdyś, Jakub Skorupski, Gabriel Tomasik (Korona)

To był najbardziej wyrównany mecz minionej kolejki. Strzelec stoczył twardy bój z Koroną, a spotkanie zakończyło się remisem 3:3 i sprawiedliwym podziałem punktów. W zespole Strzelca nie mogło zabraknąć najbardziej doświadczonego piłkarza całych rozgrywek Jerzego Wójcikiewicza. Jedną z bramek zdobył też lider Ludowa Śląskiego Mariusz Denes. Koronę reprezentują zawodnicy, którzy na co dzień mierzą się w klasie A.

RS Bruk - Zryw Chociwel 6:3 (4:2)
Strzelcy: Stanisław Sikora 2, Kamil Wójcik, Marcin Antkowiak, Przemysław Dawidowicz, Piotr Mularczyk (Bruk), Tobiasz Kurowski 2, Adrian Kupski (Zryw)

RS Bruk dobrze rozpoczął nową edycję rozgrywek. Zwycięzcom udało się zatrzymać szybkiego, skutecznego napastnika Tobiasza Kurowskiego, który tylko dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. W zespole RS Bruk prawie wszyscy piłkarze przynajmniej raz cieszyli się ze zdobycia gola. To dopiero początek rozgrywek i Chociwel z pewnością będzie sobie radzić coraz lepiej z meczu na mecz.

Delikatesy u Lipy - RKS HUWDU 8:12 (5:6)
Strzelcy: Arkadiusz Półchłopek 4, Marcel Rychlica 2, Rafał Tymczyszyn 2 (Delikatesy), Miłosz Koterba 4, Tomasz Gawlas 3, Jakub Górniak 2, Artur Partyka 2, Kacper Majewski (RKS)
W zespole RKS HUWDU grają głównie seniorzy GAP Ślęza, który wywalczył wicemistrzostwo gr. VII klasy B. Piłkarze z gminy Borów, po ciężkim pojedynku pokonali faworyzowaną ekipę Delikatesów 12:8. Cztery bramki zdobył Miłosz Koterba. Tyle samo goli strzelił najskuteczniejszy w Delikatesach Arkadiusz Półchłopek, który w przeszłości występował na zapleczu Ekstraklasy w barwach MKS-u Kluczbork. W pokonanym zespole zagrali także gracze Orła Ząbkowice Śląskie Sławomir Źrebiec i Marcel Rychlica.

Game Over - MPC Team 5:4 (1:2)
Strzelcy: Damian Świnionoga 3, Dariusz Rudnicki, Damian Gierczak (Game Over), Sebastian Bernacki 2, Szymon Kuśnierz, Piotr Góra (MPC)

Na koniec 1. kolejki kibice obejrzeli ciekawy pojedynek, w którym Game Over okazało się lepsze od MPC. W ostatnich sekundach do remisu mógł doprowadzić Maksymilian Gralec, ale jego strzał w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońców. Tym razem w Game Over brylował zdobywca hat-tricka Damian Świnionoga. Jedną z bramek dla MPC strzelił junior Śląska Wrocław Szymon Kuśnierz.