Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W masywie Ślęży odbyła się kolejna edycja Górskiego Zimowego Maratonu Ślężańskiego. W tej wymagającej imprezie wystartowało kilku biegaczy z naszego powiatu. Organizatorzy oferowali dwa dystanse: 23 km - jako półmaraton i 43 kilometrowy - maratoński.
Większość naszych biegaczy zdecydowała się na dłuższą trasę. Poprowadzona ona była ścieżkami masywu Ślęży z licznymi podbiegami i „zbiegami”. W maratonie udział wzięło ponad 230 zawodników. Zwyciężył Czech Pavel Brydl, uzyskując czas 3:23:37 godz. Najlepiej spośród biegaczy z naszego powiatu pobiegł Piotr Majewski z Karczyna (KB Sobótka), zajmując 24. miejsce w klasyfikacji generalnej, z czasem 3:59:57 godz. - Biegło mi się dobrze, ale na początku zgubiłem trasę i zanim się zorientowałem nadbiegłem dodatkowych 600 - 700 metrów - wspomina biegacz. - Pod koniec biegłem już na całego, ile tylko miałem sił, by zmieścić się w czasie 4 godzin. Udało się, a do tego poprawiłem wynik sprzed roku - dodaje.
Udział w takim biegu wymaga nie tylko dobrego przygotowania kondycyjnego, ale także odpowiedniego ubioru i ekwipunku. Od lewej: Andrzej Bottcher, Jolanta i Zbigniew Woszczakowie
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Dodaj komentarz