Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Kolejny tydzień przygotowań do rundy jesiennej za nami. Zespoły testują nowych zawodników i rozgrywają pierwsze mecze kontrolne. W sobotę, 10 lutego, na stadionie przy ul. Staromiejskiej w Strzelinie Strzelinianka rywalizowała z Koroną Pęcz-Szczawin.
W strzelińskim zespole wystąpiło kilku testowanych graczy, m.in.: Konrad Wiśniowski (Starter Gęsiniec) i Jakub Orzechowski (nowy prezes Strzelinianki, wracający do futbolu). Trener Bartłomiej Mikoda nie mógł skorzystać z kilku kontuzjowanych piłkarzy, m.in.: Tomasza Malinowskiego (ostatnio Kolektyw Radwanice), Krzysztofa Będkowskiego i Rafała Sukiennika, który najprawdopodobniej nie zagra w rundzie wiosennej. W zespole Korony wystąpili gracze znani z rundy jesiennej. Z dobrej strony prezentował się środkowy obrońca Jakub Skorupski oraz pomocnik Piotr Dubaniowski. Obaj w przeszłości grali w Strzeliniance. Mecz rozegrany został na twardej, śliskiej murawie, która częściowo była pokryta śniegiem. Po pierwszej połowie 1:0 prowadzili zawodnicy ze Strzelina, a bramkę z najbliższej odległości zdobył doświadczony Sławomir Babuśka. Po zmianie stron do remisu doprowadził z rzutu karnego kapitan Korony Gabriel Tomasik. Piłkarze z klasy A byli bliscy sprawienia niespodzianki, po tym jak objęli prowadzenie po trafieniu Damiana Makucha. Wynik spotkania na 2:2 ustalił gracz testowany. Trener Mikoda podczas obecnych przygotowań sprawdził już kilku piłkarzy, m.in. zawodników ekip: Stary Śleszów, Rapid Domaniów i Zjednoczeni Łowęcice. Jeszcze jest jednak za wcześnie, żeby mówić o konkretnych transferach. Z zespołem trenuje nowy prezes Strzelinianki Jakub Orzechowski, który wraca do futbolu po dłuższej przerwie. W przeszłości reprezentował m.in. kadrę Dolnego Śląska. Orzechowski najprawdopodobniej będzie wiosną jednak chciał „ograć się” w innym, lokalnym klubie z klasy A. W Strzelinie udało się zatrzymać kluczowych graczy, m.in.: Marka Robaka, Bartka Korgula i bramkarza Szymona Janiuka. Strzelinianka kolejny sparing rozegra już 13 lutego, a tym razem rywalem naszego zespołu będzie GKS Kobierzyce. Zawodnicy z Pęcza i Strzelina doskonale się znają
W sobotę w Kuropatniku towarzysko zmierzyły się także ekipy Gromnika i Ogniska Przeworno. Trener gospodarzy miał do dyspozycji „gołą” jedenastkę, a w drużynie testowanych było dwóch graczy. Po pierwszej połowie goście prowadzili 1:0, by ostatecznie wygrać pewnie 4:1. Hat-tricka skompletował Michał Bernacki, a honorowe trafienie dla zespołu z klasy A zaliczył Łukasz Muraszew. Dodatkowo raz na listę strzelców wpisał się Przemysław Góral. Pojedynek rozgrywany był w trudnych warunkach. Zawodnicy musieli radzić sobie ze zmrożoną, śliską murawą. 10 lutego pierwszy mecz towarzyski rozegrali zawodnicy z Karnkowa, którzy w Świdnicy przegrali z Polonią Ząbkowice Śląskie 1:2. Jedynego gola dla ekipy z gminy Przeworno zdobył zawodnik testowany.