Trampkarze FMS-u przed sobotnim meczem
W Pęczu doszło do derbowego pojedynku, w którym trampkarze Fundacji Młodzi Sportowcy Strzelin podejmowali Świteź Wiązów. Był to pojedynek 13. kolejki klasy okręgowej trampkarzy. Lepiej mecz rozpoczęli goście, którzy na przerwę schodzili, prowadząc zdecydowanie 5:1.
Dwie bramki dla Świtezi zdobył Miłosz Szałański, a na listę strzelców wpisywali się także Kacper Maguszczak, Kacper Suszak oraz Dawid Fojt. Podopieczni trenera Arkadiusza Półchłopka z FMS-u pokazali charakter i po przerwie odważnie ruszyli do odrabiania strat. Gospodarze dołożyli jeszcze trzy trafienia, ale nie wystarczyło to nawet na wywalczenie punktu. Goście wygrali 5:4 i zajmują czwarte miejsce w tabeli. Zespół z Wiązowa traci do lidera z Sułowa aż osiem oczek, ale do strefy medalowej zaledwie punkt. FMS ma szesnaście oczek i jest szósta, a tabelę bez zdobyczy punktowej zamyka Strzelinianka. W sobotę, 9 czerwca drużyna ze Strzelina na wyjeździe mierzyła się z Orlikami Miękinia. Gospodarze rozegrali świetne zawody i nie dali podopiecznym trenera Rafała Mąckiego żadnych nadziei na korzystny wynik. Orliki zwyciężyły efektownie 17:0! W lidze terenowej trampkarzy nasz powiat reprezentuje jedynie GAP Ślęza. Piłkarze z Borowa kolejny mecz rozegrają 11 czerwca na wyjeździe z Foto-Higieną Błyskawicą Gać. Ślęza jest wiceliderem „terenówki” i ma tyle samo punktów co lider ze Starego Śleszowa. Borów pozostaje w grze o „majstra”!