Arkadiusz Stanek i Rafał Kaleta (po prawej) reprezentowali Polskę nas mistrzostwach Europy
Niedawno odbyły się XX Mistrzostwa Europy w Footbagu w Kranju wa Słowenii. Do rywalizacji przystąpił zawodnik z gminy Strzelin Rafał Kaleta. - Miasto Kranj położone jest około 30 km na północ od stolicy Ljubljany i otoczone malowniczymi górami.
W mistrzostwach wzięło udział około 40 zawodników z siedmiu krajów, rywalizując w kategorii freestyle, net i golf. Na turnieju tym przypadła mi rola freestyle Directora, czyli osoby odpowiedzialnej za Freestyle na zawodach. Do moich zadań należało między innymi: ustalenie harmonogramu freestyle, konkurencji do rozegrania, ustalenie składu sędziowskiego, koordynacja imprezy, sędziowanie, ustalanie i publikacja wyników – opowiada Rafał Kaleta z DST Footbag Club Strzelin. - Mimo natłoku obowiązków, znalazłem też czas na start w zawodach. Rywalizację zacząłem w footbag golf, zdobywając srebrny medal. W konkurencji Battle w półfinale przegrałem z moim kolegą Arkiem, z którym tworzymy zespół Bag Brothers, i następnego dnia miałem zmierzyć się w walce o trzecie miejsce. Niestety byłem w nieco słabszej dyspozycji i uplasowałem się tuż za podium. Request zakończyłem z brązowym medalem, a Sick 3 ze złotym. Jako Bag Brothers zdobyliśmy łącznie sześć medali – mówił o swoich osiągnięciach w Słowenii Rafał Kaleta. Zawodnik ze Strzelina, Arkadiusz Stanek, tworzą duet Bag Brothers, zajmujący się pokazami, warsztatami i promocją gry w popularną zośkę. - Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia naszego fanpageu na Facebooku. Wyjazd na mistrzostwa oceniam pozytywnie. Na zawodach panowała znakomita atmosfera. Często zdarza się, że program zawodów jest przeładowany i nie ma czasu na integrację. Tym razem była okazja, by powymieniać się doświadczeniami, trickami i pomysłami. Jeśli chodzi o wynik sportowy, to również jestem zadowolony. Oczywiście, pozostaje pewien niedosyt, ponieważ zabrakło mi niewiele do czwartego krążka. Dzięki temu mam jednak dodatkową motywację do treningu – podsumował Rafał. Teraz przed reprezentantem DST Footbag Club udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w dniach 22-28 lipca w stolicy Bułgarii Sofii. - Staram się trenować jak najczęściej, by być w optymalnej formie i godnie reprezentować barwy Strzelina, Bag Brothers i Polski. Niestety, tym razem Arkadiusz nie jedzie ze mną, ale dopingować mnie będzie moja małżonka Ola. Po mistrzostwach mamy w planach podróż nad Morze Czarne i zasłużony wypoczynek. Sezon zamkną najprawdopodobniej mistrzostwa Polski, które odbędą się w pierwszy weekend września w Krakowie – mówił o swoich najbliższych startach reprezentant Strzelina.
 Bag Brothers wywalczyli sześć medali

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również