Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Mistrzostwa Czech w Footbagu, czyli w popularną „zośkę”, ponownie odbyły się w Brnie. Tym razem zawodnicy rywalizowali 10 listopada. Podobnie jak w minionym roku, mistrzostwa były częścią bardzo dużego eventu prezentującego różne rodzaje aktywności począwszy od „zośki”, przez football freestyle, cross fit, różne rodzaje tańca, a na e-gamingu.
Polskę reprezentowało trzech zawodników: Jakub Worek z Cieszyna, Paweł Nowak z Jaworzna i reprezentant gminy Strzelin Rafał kaleta z Bag Brothers. - Moi koledzy dotarli do Brna pociągiem, natomiast ja wybrałem się w podróż autem przez malownicze tereny Kotliny Kłodzkiej i dalej do Czech. Rozegrano cztery konkurencje: rutyny (występy do muzyki), Sick 3 (kombinacja trzech najtrudniejszych tricków), Big One (jeden najtrudniejszy trick) i Request Contest (tricki na żądanie). Możemy mówić o polskiej dominacji, gdyż na 12 możliwych medali zdobyliśmy aż 8. Ja zdobyłem dwa złote i jeden brązowy – mówił Rafał Kaleta z Bag Brothers. Strzeliński zawodnik footbag freestyle zgarnął brąz w rutynach, złoto w Sick 3 i Big One, dzięki czemu obronił tytuł wywalczony przed rokiem w Mistrzostwach Czech. - Najbardziej jestem zadowolony z medalu w Sick 3, czyli mojej koronnej konkurencji. Cieszę się nie tylko ze zwycięstwa, ale także dlatego, że pobiłem dwukrotnie swój najlepszy wynik życiowy i to w sześciu na siedem możliwych prób. Tym razem, niestety, nie zwiedzałem miasta, gdyż wolny czas wraz z przyjaciółmi spędziliśmy w obiekcie, obserwując inne dyscypliny i konkurencje. Mimo to ostatni start w sezonie uważam za udany. Teraz zamierzam troszkę odpocząć, by zebrać siły przed startami w przyszłym roku. Mam też w głowie kilka projektów, które chciałbym zrobić w Strzelinie, ale póki co, nie chcę zdradzać szczegółów – mówił Rafał Kaleta, za którym bardzo udany sezon, w którym powiększył swoją bogatą kolekcję medali.
Dodaj komentarz