Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Kilka drużyn z powiatu strzelińskiego rozegrało mecze kontrolne w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Świetny debiut w roli trenera Świtezi Wiązów zaliczył Marek Budny. Jego drużyna po pierwszej połowie prowadziła z Czarnymi Chrząstawa 1:0, by ostatecznie zwyciężyć 4:0.
Bramki strzelili, Maciej Zarówny, Patryk Kendzierski, Łukasz Łatecki oraz Krzysztof Łopuch, który w rundzie jesiennej reprezentował Pogoń Kowalów. Rzut karny obronił bramkarz Maciej Twardowski. Pojedynek odbył się w Siechnicach. W innym, ciekawym sparingu UKS Karnków przegrał 2:8 z LKS-em Brożec. W ekipie z gminy Strzelin wystąpił jeden, testowany zawodnik. Hat-tricka skompletował Jakub Paczko, a po dwa trafienia dołożyli, Kamil Kubiak i Paweł Olenkiewicz. Raz bramkarza z Karnkowa pokonał Sylwester Sokalski. W obu ekipach nie doszło do rewolucji kadrowej. Mistrzowie jesieni gr. VII klasy B z Ludowa Śląskiego towarzysko rywalizowali z Rapidem Domaniów. Po 45 minutach na tablicy wyników utrzymywał się sprawiedliwy remis 2:2, ale ostatecznie to rywale cieszyli się z wygranej 5:3. W pokonanym zespole zabrakło kilku podstawowych piłkarzy. W bramce Ludowa Śląskiego pojawił się bramkarz Strzelinianki Piotr Szczegielniak. Dwukrotnie golkipera z Domaniowa pokonał Wojciech Muszyński, a z jednego trafienia cieszył się Sebastian Kornaga. W minioną niedzielę pierwszy sparing rozegrali także seniorzy Strzelinianki. Podopieczni Piotra Hałasa we Wrocławiu mierzyli się ze Sportingiem Wrocław, który zajmuje szóste miejsce w tabeli klasy B. W strzelińskim zespole wystąpiło wielu juniorów, a także bramkarz Eryk Put (ostatnio LKS Brożec), Krzysztof Rogan (Ślęża Ciepłowody) oraz Rafał Sukiennik, który wraca do gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Pozostali zawodnicy jesienią już grali w Strzelinie. Po 45 minutach Strzelinianka prowadziła ze Sportingiem 1:0 po trafieniu Krzysztofa Burtana. Niespodziewanie rywale doprowadzili do wyrównania po dobrze rozegranym rzucie wolnym. Zwycięstwo 2:1 zapewnił strzelińskiej ekipie Rafał Leoszkiewicz. Ten mecz tylko potwierdził, że drużyna potrzebuje wzmocnień, żeby włączyć się do walki o utrzymanie w klasie okręgowej. Prawdopodobnie zimą Strzeliniankę opuszczą Tomasz Gocz, Marek Robak i Piotr Szczegielniak.