Strzelinianka przegrała z Polonią 0:2
W Strzelinie piłkarze Strzelinianki rozegrali swój ostatni sparing przed startem rundy jesiennej sezonu 2023/2024. Ekipa trenera Krzysztofa Rogana podejmowała Polonię Bielany Wrocławskie.
Goście już w pierwszych minutach mogli objąć prowadzenie, ale gospodarzy od utraty gola uchronił słupek. Poloniści grali konsekwentnie i wygrali 2:0. W lecie Strzeliniankę opuścili bracia Ostrowscy, Dawid i Patryk. Zawodnicy przenieśli się do występującej w czwartej lidze Polonii Nysa. Działacze szukali wzmocnień. Do Strzelinianki dołączyli: Mariusz Hałas (Orzeł Biały Kościół), Piotr Koczur (Lechia Dzierżoniów), Maciej Nowak (Fundacja Młodzi Sportowcy Strzelin), Paweł Olenkiewicz (Orzeł Marszowice). Do pierwszego zespołu włączeni zostali także utalentowani juniorzy: Julian Bednarski, Mateusz Bis, Bartosz Chmura, Mikołaj Kohman. W sobotę, 12 sierpnia ostatni sparing rozegrał też Kwarcyt Jegłowa, który podejmował Orła Biały Kościół. W zespole gości zabrakło kilku ważnych graczy oraz trenera Piotra Chytrego. Pomimo osłabień, Orzeł wygrał 6:3. Połowę goli dla zwycięzców zdobył Krzysztof Burtan, a pozostałe trafienia zanotowali gracze testowani. Kwarcyt w lecie opuścił Mariusz Szmidt. Do ekipy z Jegłowej dołączyli młodzi zawodnicy Młodzika Przeworno, Jakub Tomera, Filip Rogotowicz oraz Mikołaj Pawczuk.
Na ten temat pisaliśmy w 32 (1170) wydaniu papierowym Słowa Regionu.