Zwycięzca turnieju LO Strzelin(STRZELIN) 13 marca w sali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym odbyła się Wrocławska Licealiada Młodzieży w Siatkówce. W turnieju wzięły udział trzy drużyny z województwa dolnośląskiego. Powiat milicki reprezentowało I Liceum Ogólnokształcące Milicz, powiat wrocławski Powiatowy Zespół Szkół Nr 1 Krzyżowice, a powiat strzeliński Liceum Ogólnokształcące Strzelin.

Turniej otworzyła dyrektor liceum Dorota Drózd - Skorupska, która zdradziła, że w przyszłości zostanie utworzona klasa sportowa o profilu siatkarskim i wszystkie młode adeptki tego sportu będą mogły podnosić swoje umiejętności, uczęszczając do liceum.

W pierwszym spotkaniu strzelinianki zmierzyły się z zespołem z Krzyżowic. W pierwszym secie strzelinianki dominowały w każdym elemencie. Bardzo dobrze prezentowały się również w polu zagrywki i maksymalnie utrudniały przyjęcie rywalkom. Strzelińska drużyna zdobywała punkty seriami, dzięki czemu już na początku wypracowała sobie przewagę nie do odrobienia. Set zakończył się pewnym zwycięstwem Strzelina (25:3). Druga partia również do reprezentantek LO Strzelin. Podobnie jak w pierwszym secie, przewaga nad przeciwniczkami była bardzo wyraźna. Set zakończył się wygraną Strzelina 25:5, a w całym meczu podopieczne Michała Bieńka wygrały 2:0.

LO Strzelin – PZS 1 Krzyżowice 2:0 (25:3, 25:5)

W kolejnym meczu zmierzyły się przyjezdne zespoły z Krzyżowic i Milicza. Pojedynek momentami był zacięty a obie drużyny nie mogły wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Jednak w kluczowych elementach obu setów zawodniczki z Milicza okazały się lepsze i to one cieszyły się ze zwycięstwa w całym spotkaniu 2:0.

I LO Milicz – PZS 1 Krzyżowice 2:0 (25:17, 25:16)

W ostatnim spotkaniu o pierwsze miejsce walczyły ze sobą drużyny z Milicza i Strzelina. Początek pierwszej odsłony był wyrównany. Jednak z czasem strzelinianki udowadniały swoją wyższość nad rywalkami (8:3). O czas zmuszony był prosić trener miliczanek, który nie szczędził uwag swoim podopiecznym. Po powrocie na parkiet przyjezdne poprawiły swoja grę i traciły zaledwie dwa punkty do naszej drużyny (14:12). W tym momencie o czas poprosił trener naszej drużyny Michał Bieniek. Po przerwie strzelinianki powróciły do swojej dobrej gry i zwyciężyły 25:15.

Druga partia w wykonaniu strzelinianek była popisem skuteczności i bardzo dobrej gry zwłaszcza w zagrywce oraz ataku. Dziewczęta ze Strzelina przez dłuższy nie pozwalały na zdobycie punktów rywalkom (9:0). Ta przewaga okazała się nie do odrobienia dla przyjezdnych, a strzelinianki mogły się cieszyć z pierwszego miejsca w turnieju.

LO Strzelin – I LO Milicz 2:0 (25:15, 25:8)