W półmaratonie wystartowała liczna ekipa zawodników ze Strzliśkiego Klubu Biegacza „Granit”. Na zdjęciu również inni biegacze z naszego powiatu
Niedawno odbył się IV PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Tegoroczna frekwencja to kolejny rekord – ponad 9300 zawodników dobiegło do mety. Wśród nich około 50 reprezentantów z naszego powiatu.
Tegoroczna edycja wrocławskiego półmaratonu pobiła kolejny rekord frekwencji. Zapisało się 10 tys uczestników, a to o kilka tysięcy więcej niż rok temu. Warto dodać, że zapisy szybko się skończyły i wielu miało okazji do startu. To świadczy, jak wielkie zainteresowanie jest tą imprezą.
W przepięknym i magicznym biegu wzięło udział około 50 zawodników z naszego powiatu. Najszybszym naszym biegaczem był Szymon Laszczyński z Borowa, który ponad 21 kilometrów pokonał w czasie 1:23:28 godz. Dało mu to wysokie 154 miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugi spośród naszych był Adrian Samołuk ze Strzelina (1:33:30 godz.), a trzeci przybiegł Arek Weselski z Borowa (1:34:17 godz.)
O ile panowie z naszego powiatu pobiegli słabiej niż w roku ubiegłym, o tyle świetne zawody rozegrała Marzanna Baryła ze Strzelińskiego Klubu Biegacza Granit. Zawodniczka zajęła wysokie 68. miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet. na 2770 biegaczek. Pokonanie trasy zajęło jej 1:37:41 godz. Kolejna spośród naszych przybiegła Agata Knofel-Laszczyńska ze Strzelina (1:45:07 godz.), a trzecia była Natalia Kowalska z Wiązowa. (1:59:31 godz.)
Zwycięzcą całego biegu została Kenijczyk (Polak był trzeci), a wśród kobiet wygrała Białorusinka. Polki zajęły drugie i trzecie miejsce.

Było też kilku biegaczy, którzy biegli, ale z różnych powodów nie zostali sklasyfikowani. Cieszy więc fakt, że bieganie staje się coraz popularniejsze. Pozostaje mieć jeszcze nadzieję, że organizatorzy Nocnego Półmaratonu spróbują zaspokoić rosnący głód udziału w ich imprezie i przyszłoroczny limit będzie dużo większy. Bo w końcu Wrocław to stolica Dolnego Ślaska, którą stać na wielką imprezę, na miarę europejskich miast.