Hubert Wróblewski jest ważnym graczem Strzelinianki
W miniony weekend na murawie zaprezentowali się juniorzy z powiatu strzelińskiego, którzy występują w klasie okręgowej. Zespół młodszy Strzelinianki przegrał przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław 1:4. Ze zmiennym szczęściem grali juniorzy starsi: Strzelinianka pokonała Forzę Wrocław, ale Lider Borów uległ wysoko Polonii Jaszowice.
W klasie okręgowej juniorów młodszych nasz powiat reprezentują jedynie gracze Strzelinianki. W sobotę, 3 września, podopieczni trenera Szymona Kuriaty mierzyli się z faworyzowanym Śląskiem Wrocław. Goście objęli prowadzenie w 12. minucie, a kolejne trafienia notowali w 35. i 36 minucie. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Macieja Stolarza z 46. minuty. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do Śląska, który przypieczętował swoje zwycięstwo 4:1.
Trzy dni wcześniej Śląsk Wrocław na własnym stadionie podejmowali juniorzy starsi Strzelinianki. W zespole gospodarzy wystąpili zawodnicy z pierwszej drużyny Konrad Wojewoda i Hubert Wróblewski, jednak nie zdołali uchronić swojej ekipy przed porażką. WKS objął prowadzenie już w 2. minucie i wynik ten nie uległ zmianie do końca pierwszej części. Niestety, podopieczni trenera Mariusza Błachańca źle rozpoczęli także drugą połowę, ponieważ kolejnego gola stracili trzy minuty po wznowieniu gry. Obie ekipy atakowały, ale to rywale byli skuteczniejsi. Gola kontaktowego przy stanie 0:3 strzelił napastnik Konrad Kowalczyk. Odpowiedź Śląska była natychmiastowa – trzy trafienia i efektowne zwycięstwo 6:1. Gracze Strzelinianki zrehabilitowali się przed własną publicznością już trzy dni później w starciu z innym wrocławskim klubem – Forzą. Początkowo gra toczyła się rytmem gol za gol, jednak gospodarze w ostatnim kwadransie meczu strzelili trzy gole i zapewnili sobie zwycięstwo 7:4. To był prawdziwy grad goli. Strzeliński zespół schodził na przerwę z nieznaczną przewagą 3:2, by od 54. minuty przegrywać 3:4. Świetne zawody rozegrali Jakub Kozak i Konrad Kowalczyk, którzy zdobyli po dwa gole. Dodatkowo po razie na listę strzelców wpisywali się Hubert Wróblewski, Grzegorz Gądek oraz Jakub Michalski. W sobotę, 3 września, swój mecz rozegrali także wicemistrzowie klasy okręgowej z minionego sezonu – Lider Borów. Podopieczni trenera Tomasza Kondrackiego już po pierwszej połowie przegrywali z Polonią Jaszowice 4:0, by ostatecznie ulec rywalom 5:0. Przypomnijmy, że w lecie w Borowie doszło do „przewietrzenia” i „odmłodzenia” szatni, dlatego zespół tworzą głównie gracze z młodszej kategorii wiekowej. Liderem klasy okręgowej juniorów starszych pozostaje z kompletem zwycięstw Śląsk Wrocław, który na podium wyprzedza GKS Kobierzyce oraz Piasta Żmigród. Strzelinianka w dwóch meczach wywalczyła trzy punkty i jest dziesiąta. Lider z dwoma porażkami na koncie jest dziesiąty.