Rafał Kaleta po raz trzeci obronił tytuł mistrza Polski
Rafał Kaleta po raz trzeci obronił tytuł mistrza Polski
XVI Mistrzostwa Polski w Footbagu, czyli w zośkę odbyły się w dniach 10-11 września w Jaworznie. W tych prestiżowych zawodach nie mogło zabraknąć reprezentantów Strzelina. Najlepiej zaprezentował się Rafał Kaleta, który obronił po raz trzeci tytuł mistrza Polski w jednej z konkurencji.
Organizatorami mistrzostw Polski byli dwaj mieszkańcy Jaworzna: Paweł Nowak oraz Michał Jałowiecki. - Był to ich organizacyjny debiut, ale muszę przyznać, że całkiem udany – mówi strzeliński zawodnik, Rafał Kaleta. Strzelin reprezentowali Tomasz Ostrowski, Rafał Kaleta oraz Kinga Gwóźdź. Niestety, Kinga była jedyną kobietą na zawodach, w związku z czym konkurencja Women Freestyle nie została rozegrana. Tomasz zajął czwarte miejsce w konkurencji Big One i siódme w Rutynach, czyli występach choreograficznych do muzyki.

Trzy medale Rafała
Lepiej zaprezentował się Rafał Kaleta, który trzeci raz z rzędu obronił tytuł mistrza Polski w Big One. Wywalczył także jeszcze jedno złoto w konkurencji Sick 3 (trzech jak najtrudniejszych tricków), a także srebro w Request Contest i brąz w Circle Contest. - Jestem zadowolony z tego startu, gdyż to jeden z moich lepszych występów na mistrzostwach Polski. Ponadto udało mi się podtrzymać dobrą passę z mistrzostw świata i zdobyć kilka medali. To prawdopodobnie przedostatnie zawody w tym roku, ale już mogę powiedzieć, że był to udany sezon. Z każdej imprezy przywiozłem przynajmniej dwa medale. Oczywiście, najbardziej cieszą te trzy srebra mistrzostw świata oraz złota z mistrzostw Polski. Obawiałem się trochę o swoją formę gdyż w czasie Mistrzostw Świata w Trnavie nabawiłem się kontuzji ścięgna achillesa, w związku z czym musiałem zrobić sobie przerwę, żeby odpocząć. Na szczęście, z pomocą przyszli mi pracownicy Fizjomedu, którzy przywrócili mnie do pełnej sprawności, za co bardzo dziękuję – dodaje Rafał.
Strzelińscy zawodnicy chwalili organizację imprezy. Uczestnicy mieli zapewnione dwa posiłki, wodę, nagrody za podium oraz pamiątkową koszulkę. Ponadto w czasie imprezy odbyło się kilka interesujących pokazów, m.in.: tańca breakdance, jujitsu.
CZYTAJ ten artykuł w całości. Dostępny tutaj






UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
SPAJKER
RE: Kaleta obronił mistrzowski tytuł
A Michałek O./Radny/ woli skakać po dachach samochodów i mówić że nic mnie mnie zrobicie bo mam immunitet/przyp.radnego gminnego/. lol
0

Przeczytaj również