Drużyna juniorów młodszych Strzelinianki (foto: Lech Pąchalski)
Miniony weekend nie był udany dla juniorów z powiatu strzelińskiego występujących w klasie okręgowej. Drużyna juniorów starszych GAP-u Ślęza przegrała 0:3 z Lotnikiem Twardogóra, a młodsi ze Strzelina ulegli MKP Wołów 1:3. Mecz drużyny juniorów starszych Strzelinianki został przełożony.
Mecze 7. kolejki klasy okręgowej juniorów starszych rozegrano w sobotę, 1 października. Wicemistrzowie z minionego sezonu, zawodnicy z Borowa, tym razem pojechali na mecz do Twardogóry z tamtejszym Lotnikiem. Po pierwszej, wyrównanej połowie gospodarze prowadzili nieznacznie 1:0. Niestety, chwilę po wznowieniu gry bramkarz z Borowa Przemysław Wachura po raz drugi musiał wyciągać piłkę z bramki. Goście też mieli swoje okazje podbramkowe, ale brakowało im skuteczności. W ofensywie dwoił się i troił Jakub Pietrzak. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się dwubramkowym zwycięstwem Lotnika, to w drugiej minucie doliczonego czasu gry Krystian Jarząb po raz trzeci umieścił piłkę w bramce Ślęzy. Mecz juniorów starszych Strzelinianki z klubem Barycz Milicz przełożony został na wtorek, 25 października. Na czele ligowej stawki z kompleksem sześciu zwycięstw znajdują się dwa kluby: GKS Kobierzyce oraz Śląsk Wrocław. Dwa oczka mniej ma trzeci GLKS Mietków. Strzelinianka i GAP Ślęza wywalczyły po sześć oczek i zajmują kolejno dwunastą i trzynastą pozycję.
W sobotę szczęście nie dopisało też juniorom młodszym Strzelinianki, którzy jako jedyni z naszego powiatu występują w tej kategorii wiekowej w klasie okręgowej. Tym razem drużyna ze Strzelina podejmowała MKP Wołów. Mecz mógł świetnie rozpocząć się dla gospodarzy, ale na początku pojedynku doskonałej okazji podbramkowej nie wykorzystał Patryk Długosz. Nie mylili się rywale, którzy po dwóch błędach w defensywie Strzelinianki na przerwę schodzili, prowadząc 2:0. Stracone dwa gole podcięły skrzydła gospodarzom, co bezwzględnie wykorzystali piłkarze z Wołowa i szybko podwyższyli prowadzenie. Honor strzelińskiej drużyny uratował Jakub Michalski, który ustalił wynik meczu na 3:1. Był to piękny gol. Zawodnik ze Strzelina dobrze zauważył złe ustawienie golkipera gości i sprytnym strzałem z 30 metrów wrzucił mu piłkę za „kołnierz”. Liderem tabeli z kompletem sześciu zwycięstw jest Pogoń Oleśnica, która o dwa oczka wyprzedza Polonię Środa Śląska i właśnie MKP Wołów. Strzelinianka wywalczyła siedem punktów i jest dziewiąta.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.