Trener Bartłomiej Mikoda szybko złapał dobry kontakt z zespołem
Za nami 8. kolejka klasy okręgowej seniorów. Piłkarze Strzelinianki na wyjeździe pokonali 2:1 Zjednoczonych Łowęcice, a gola na wagę zwycięstwa zdobył w doliczonym czasie gry Jakub Skorupski. Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Czarnych z Wratislavią, a Brożec uległ liderowi z Trzebnicy 2:5.
Klasa okręgowa (wrocławska), kolejka 8. 8-9 października:

Zjednoczeni Łowęcice – Strzelinianka Strzelin 1:2 (0:0)
Strzelcy: Krzysztof Rogan, Jakub Skorupski (Strzelin)
Strzelin: Sekuła, Stopa (Szachniewicz), Skorupski, Rogan, Kaczmarek (Robak), Stanisławski (Kowalczyk), Sukiennik (Ziółkowski), Korgul (Burtan), Hałas, Michułka, Dubaniowski (Chytry)

Pierwsza połowa meczu w Łowęcicach zakończyła się bezbramkowym remisem, chociaż to Strzelinianka stworzyła sobie cztery dogodne sytuacje podbramkowe. Bliski szczęścia był Mariusz Hałas oraz kilka razy Bartek Korgul, który sprawiał wiele problemów defensorom rywali. Po zmianie stron z bramki cieszyli się jednak goście. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę przypadkowo do własnej siatki skierował bramkarz Przemysław Sekuła. Goście rozpoczęli „gonitwę” o korzystny rezultat. Strzelinianka wyrównała także po stałym fragmencie gry. Z rzutu rożnego dokładnie dośrodkował Bartosz Korgul, a piłkę w bramce umieścił Krzysztof Rogan. Gospodarze od tego momentu zaczęli grać na czas i cofnęli się pod własne pole karne. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, to w czwartej minucie doliczonego czasu gry podopieczni trenera Bartłomieja Mikody przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po dośrodkowaniu Mariusza Hałasa golkipera rywali strzałem głową pokonał Jakub Skorupski. W strzelińskim zespole zapanowała euforia i piłkarze w świetnych humorach wracali do domu.
Trener Wiesław Urycz z pewnością nie jest zadowolony z jednego punktu
Polonia Trzebnica – LKS Brożec 5:2 (2:0)
Strzelcy: Krzysztof Ostrowski 2, Krzysztof Ulatowski, Przemysław Stasiak, Artur Wawrzykowski (Polonia), Tomasz Bartosz, Sławomir Kuśnierz (Brożec)
Brożec: Kuczera, Augustyn, Bartosz, Górski, Karoń, Kendzierski, Korzyński, Maćkała, Paczko (Kuśnierz), Gabriel Skoczyliński (Suchecki)

W sobotę piłkarze z Brożca pojechali na mecz do lidera, który wygrał wszystkie pojedynki w obecnym sezonie. W zespole gospodarzy wystąpiło trzech piłkarzy znanych z występów w Śląsku Wrocław - Krzysztof Ostrowski, Krzysztof Wołczek oraz Krzysztof Ulatowski. Gospodarze byli zdecydowanymi faworytami tego starcia i nie zawiedli swoich fanów. Po pierwszej części gospodarze prowadzili 2:0, a jedną z bramek zdobył Krzysztof Ostrowski, który jeszcze niedawno występował w Ekstraklasie. W 61. minucie niespodziewanie gola kontaktowego strzelił napastnik Tomasz Bartosz. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa – w kolejne sześć minut gracze z Trzebnicy strzelili dwie bramki. Kibice obejrzeli jeszcze dwa gole. Jedną z bramek zdobył Krzysztof Ulatowski (Polonia), a wynik spotkania na 2:5 ustalił w 86. minucie Sławomir Kuśnierz, który na murawie zameldował się cztery minuty wcześniej. To była surowa, ale cenna lekcja futbolu. Mamy nadzieję, że podopieczni trenera Łukasza Sucheckiego wyciągną z niej wnioski, ponieważ nadal zamykają ligową tabelę z zaledwie 2 punktami na koncie.

Czarni Kondratowice – Wratislavia Wrocław 0:0
Czarni: Parus, Bochnak (Kiełbasa), Conde, Gralec, Klimas, Kożuchowski, Rorat, Skrzypek, Spychalski (Kaczmarek), Wilusz, Wójcik

W zespole Czarnych wystąpił po raz pierwszy w tym sezonie wójt gminy Kondratowice Wojciech Bochnak. Kibice obejrzeli wyrównane starcie, w którym nie było zbyt wielu okazji podbramkowych. Na pochwałę zasłużył blok defensywny gospodarzy kierowany przez Rafała Rorata. Niestety w ofensywie osamotnieni byli Maksymilian Gralec oraz Daniel Kożuchowski. W drugiej połowie częściej przy piłce utrzymywali się goście. Między słupkami dobrze spisywał się Przemysław Parus, który dwukrotnie na rzut rożny sparował strzały gości. Gorąco pod bramką Czarnych zrobiło się w 80. minucie, gdy piłka po strzale głową napastnika z Wrocławia minimalnie poszybowała nad poprzeczką. Był to dopiero pierwszy mecz Wratislavii bez straconego gola w obecnym sezonie. Punkt z pewnością nie cieszy trenera Wiesława Urycza, ponieważ Czarni nadal pozostają w strefie spadkowej i potrzebują zwycięstw, żeby rozpocząć marsz w górę ligowej stawki.

Czarni Jelcz-Laskowice – Polonia Środa Śląska 0:1
Zachód Sobótka – Widawa Bierutów 2:1
Piast Żerniki – Energetyk Siechnice 4:2
Olimpia Oleśnica – KP Brzeg Dolny 1:2
KS Żórawina – Dolpasz Skokowa 3:2