Strzelińscy tenisiści wzięli udział w finale Mini Olimpic Games
W Łaziskach Górnych odbył się prestiżowy turniej Mini Olimpic Games w Tenisie Stołowym, który jest rozgrywany tylko raz w całym sezonie sportowym. Tego typu zawody adresowane są do młodych pingpongistów (młodzicy, rocznik 2004 i młodsi), a organizatorem jest Ministerstwo Sportu.
Strzelińscy pingpongiści z Granitu również rywalizowali w gronie 62 zawodników. Rewelacyjnie spisał się Stanisław Wnęk, który uplasował się na trzecim miejscu i po raz pierwszy w swojej karierze tak dobrze zagrał indywidualnie w ogólnopolskim turnieju (wcześniej był mistrzem Polski w grze podwójnej). Najbardziej dramatyczny mecz Stanisław stoczył w ćwierćfinale, gdzie wygrał w decydującym secie 11:9. - To chyba najlepsza gra Stasia, jaką widziałam – mówi trenerka i mama zawodnika, Anna Wnęk. - Najbardziej jestem zadowolona z walecznej postawy i koncentracji na grze, a nie wyniku. W czwartym secie Staś miał już dwie piłki meczowe i przegrał. Mimo to, nie załamał się i wygrał kolejnego, dramatycznego seta. Z kolei, Kacprowi Głazowskiemu nie udało się awansować do ćwierćfinału, gdyż przegrał z późniejszym zwycięzcą Dawidem Kosmalem. Ostatecznie Kacper uplasował się na 13 miejscu – dodaje trenerka.