Gracze Ślęzy odnieśli ważne zwycięstwo
Niedawno w klasie okręgowej juniorów starszych ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze GAP-u Ślęzy Borów, którzy przed własną publicznością podejmowali wrocławską Forzę. W pierwszej części gra toczyła się rytmem gol za gol, a na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 2:2. Rywale objęli prowadzenie w 18. minucie, ale ich radość trwała zaledwie dwie minuty, ponieważ wyrównał Kacper Majewski. Chwilę później GAP na prowadzenie wyprowadził Kacper Buszczak, ale Forza zdołała wyrównać. Po zmianie stron na murawie dominowali już gospodarze z Borowa. Najpierw gStrzelińscy piłkarze w dobrym humorze opuszczali murawęolkipera z Wrocławia pokonał Jakub Pietrzak, a później hat-tricka skompletował Jakub Witkowski. Forza odpowiedziała tylko jednym golem i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Ślęzy 6:3. Wcześniej mecz z Baryczą Milicz rozegrali juniorzy starsi Strzelinianki. Losy meczu rozstrzygnęły się już po pierwszej połowie, po której podopieczni trenera Mariusza Błachańca prowadzili 3:0. Ostatecznie drużyna ze Strzelina zwyciężyła 4:1. Dwa gole zdobył mający za sobą występy w seniorskiej drużynie Sławomir Źrebiec, a po razie na listę strzelców wpisywali się Emil Lubecki oraz Damian Górski. Liderem tabeli z kompletem zwycięstw jest Śląsk Wrocław, który wyprzedza Piast Żmigród oraz GKS Kobierzyce. Strzelinianka wywalczyła szesnaście punktów i jest ósma, a GAP Ślęza zajmuje jedenastą lokatę. Gracze z Borowa uzbierali dziewięć oczek.
W klasie okręgowej juniorów młodszych nasz powiat reprezentuje jedynie Strzelinianka. Tym razem piłkarze ze Strzelina nie sprawili niespodzianki i przegrali z faworyzowaną Polonią Środa Śląska aż 11:3. Rywale już w pierwszej części wypracowali sobie zdecydowaną przewagę, a po zmianie stron dopełnili formalności. Na wyróżnienie w strzelińskim zespole zasłużył zdobywca dwóch goli Rafał Małecki. Dodatkowo jednego gola dołożył Maciej Stolarz. Polonia w tym sezonie jeszcze ani razu nie przegrała i z 28 punktami przewodzi ligowej stawce. Strzelinianka wywalczyła dziesięć oczek i jest dziesiąta.
W lidze terenowej juniorów młodszych efektowne zwycięstwo odniósł Młodzik Przeworno, który rozgromił KS Żórawina 14:0. Hat-tricka skompletowało aż trzech graczy: Maciej Kania, Jakub Piskorz oraz Adrian Kulik. Dwie bramki dołożył Błażej Pudłowski, a po razie na listę strzelców wpisywali się Kacper Sławkowski, Krystian Hutnik oraz Dominik Smalec. Młodzik z 15 punktami na koncie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli ligi terenowej.