Trener Rafał Mącki dziękuje swoim podopiecznym za walkę
Niedawno na murawie rywalizowali także młodzicy z powiatu strzelińskiego. W klasie okręgowej bez zwycięstwa pozostają gracze Strzelinianki, którzy zamykają ligową stawkę.
Podopieczni trenera Rafała Mąckiego ambitnie walczyli z rezerwami FC Wrocław Academy, ale znów schodzili z boiska pokonani. Wrocławianie po pierwszej, wyrównanej, połowie prowadzili zaledwie 1:0. Po zmianie stron gracze ze Strzelina zaczęli opadać z sił, co bezwzględnie wykorzystali zawodnicy FC. Ekipa Academy z Wrocławia dołożyła jeszcze dwa trafienia i zwyciężyła pewnie 3:0. W lepszych nastrojach są kibice Fundacji Młodzi Sportowcy Strzelin. FMS pokonał na wyjeździe Sporting Wrocław 1:0, a gola na wagę zwycięstwa zdobył w 50. minucie Wojciech Pilarski. Dzięki wygranej zespół Dominika Szaniawskiego zajmuje trzecie miejsce w tabeli z 24 punktami. Sześć oczek więcej ma wicelider Olympic Wrocław, a na szczycie z kompletem jedenastu zwycięstw znajduje się Polonia Środa Śląska. Zawodnicy ze Strzelina liczą się w grze o medale. Końcówka rundy jesiennej zapowiada się bardzo ciekawie.
Młodzicy ze Strzelina czekają na pierwsze punkty
W listopadzie emocji nie będzie brakować także w lidze terenowej młodzików. W sobotę Feniks Strzelin przegrał na stadionie przy ul. Staromiejskiej 0:5 starcie z Energetykiem Siechnice. Lepiej spisali się gracze z Borowa, którzy pokonali przed własną publicznością Polonię Miłoszyce 3:1. Emocji nie brakowało w starciu Foto-Higieny Błyskawicy Gać z klubem Świteź Wiązów. Podopieczni trenera Marka Kokorudza po pierwszej połowie prowadzili 1:0, by ostatecznie wygrać 2:1. Gole dla zwycięzców zdobywali Igor Szmuc oraz Miłosz Szałański. Wcześniej, awansem rozegrano mecz FMS-u Strzelin z Czarnymi Kondratowice. Strzelińscy piłkarze przegrali tamto starcie 4:9. Liderem tabeli ligi terenowej jest Energetyk Siechnice, który wywalczył 25 punktów i o oczko wyprzedza Świteź. W grze o medale liczą się także Czarni, którzy mają 21 punktów i zajmują trzecie miejsce. Pozostałe nasze ekipy zajmują następujące pozycje: GAP Ślęza – 5, Feniks Strzelin – 6, FMS Strzelin – 11.