Sławomir Kuśnierz zmienił na murawie trenera Łukasza Sucheckiego
LKS Brożec przełamał serię meczów bez zwycięstwa i po raz pierwszy w sezonie 2016/2017 zgarnął komplet punktów. Podopieczni trenera Łukasza Sucheckiego pokonali Olimpię Oleśnica 3:2. Niestety, pozostałe nasze ekipy doznały porażek Strzelinianka uległa wiceliderowi z Żernik 0:3, a Czarni Kondratowice przed własną publicznością przegrali starcie ze swoim bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie w klasie okręgowej seniorów.
Klasa okręgowa (wrocławska), kolejka 12. 5-6 listopada:

Piast Żerniki – Strzelinianka Strzelin 3:0 (3:0)
Strzelin: Sekuła, Szachniewicz (H. Wróblewski), Stopa, Rogan, Robak, Sukiennik, Stanisławski (Bandura), Źrebiec, Hałas, Kaczmarek, Burtan, Chytry

Wicelider wysoko zawiesił poprzeczkę gościom ze Strzelina. Pierwsza połowa idealnie ułożyła się dla gospodarzy, którzy po 45 minutach prowadzili 3:0. Graczom Strzelinianki zabrakło determinacji i na zbyt wiele pozwalali rywalom. Piast nie zmarnował swoich okazji i dość łatwo objął wysokie prowadzenie, które praktycznie przesądziło o losach meczu. Po zmianie stron gra podopiecznych Bartłomieja Mikody wyglądała zdecydowanie lepiej, a kibice oglądali wyrównane zawody. Obie ekipy stworzyły sobie po kilka okazji podbramkowych, jednak zawodnikom zabrakło skuteczności. Ostatecznie Piast zwyciężył zasłużenie 3:0, a Strzelinianka spadła na siódmą lokatę w tabeli.

Olimpia Oleśnica – LKS Brożec 2:3 (1:1)
Strzelcy: Miłosz Korzyński, Jakub Paczko, Tomasz Maćkała (Brożec)
Brożec: Trzynoga, Gabriel Skoczyliński, Grzegorz Skoczyliński, Kendzierski, Górski, Paczko, Ciupak (Maćkała), Suchecki (Kuśnierz), Majewski (Karoń), Korzyński, Bartosz
LKS Brożec wygrał pierwszy mecz w obecnym sezonie. Goście atakowali bramkę rywali od pierwszych minut, ale to gospodarze w 30. minucie niespodziewanie objęli prowadzenie. Tuż przed przerwą do remisu doprowadził jednak Miłosz Korzyński, który otrzymał prezent od golkipera rywali. Bramkarz wybił piłkę wprost pod nogi Korzyńskiego, który dopełnił formalności. Na początku drugiej części LKS przeprowadził szybką, zespołową akcję, w której zawodnicy wymieniali podania bez przyjmowania piłki. Na koniec tej akcji grający trener Łukasz Suchecki dokładnym podaniem obsłużył Jakuba Paczko, który dał LKS-owi prowadzenie. Chwilę później prowadzenie podwyższył Tomasz Maćkała, który dwie minuty wcześniej zameldował się na murawie. Gospodarze zmniejszyli rozmiar przegranej na 2:3 w ostatnich minutach, gdy wykorzystali rzut karny. Pomimo wygranej, Brożec nadal zamyka ligową stawkę. Wierzymy jednak, że zwycięską passę uda się podtrzymać w kolejnych pojedynkach i zespół rozpocznie marsz w górę tabeli.

Czarni Kondratowice – Zjednoczeni Łowęcice 2:4 (1:1)
Strzelcy: Sebastian Wilusz 2 (Czarni)
Czarni: Parus, Rorat, Wójcik (Skalski), Przybyła, Bochnak (Spychalski), Skrzypek, Wilusz, Conde, Klimas (Winniczuk), Kożuchowski, Gralec (Kaczmarek)

W niedzielę Czarni zmierzyli się ze swoim bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie w klasie okręgowej. Zjednoczeni musieli wygrać, żeby strącić ekipę z Kondratowic z czternastej lokaty w tabeli. W pierwszej połowie Czarni nie wykorzystali wielu okazji podbramkowych. Dwukrotnie bliski szczęścia był Kamil Wójcik, a raz Gwinejczyk Lansana Conde. Rywale objęli prowadzenie po ewidentnym błędzie golkipera Przemysława Parusa, ale przed przerwą do remisu doprowadził Sebastian Wilusz, który posłał prawdziwą „bombę” z 30 metrów. Bramkarz Zjednoczonych był bez szans na skuteczną interwencję. Chwilę po rozpoczęciu drugiej części bliski zdobycia gola był Maksymilian Gralec. Problemów ze skutecznością nie mieli rywale. Goście objęli prowadzenie po stałym fragmencie gry, a później wykorzystali rzut karny podyktowany po faulu Bartosza Przybyły. Czarni odsłonili się, a Zjednoczeni cieszyli się z czwartego gola po szybkiej kontrze. Rozmiar porażki zmniejszył Sebastian Wilusz, którego brat Maciej występuje w Ekstraklasie. W wyniku porażki Czarni spadli na przedostatnią pozycję w tabeli.

Czarni Jelcz-Laskowice – Polonia Trzebnica 0:1
Zachód Sobótka – Polonia Środa Śląska 4:2
KS Żórawina – Wratislavia Wrocław 1:0
Dolpasz Skokowa – Widawa Bierutów 1:2
KP Brzeg Dolny – Energetyk Siechnice 1:2