Michał Masłowski (po lewej) i Szymon Kuśnierz. Czy młody napastnik pójdzie śladami znanego wychowanka Strzelinianki?
Michał Masłowski (po lewej) i Szymon Kuśnierz. Czy młody napastnik pójdzie śladami znanego wychowanka Strzelinianki?
Młody mieszkaniec gminy Strzelin Szymon Kuśnierz późną jesienią przeniósł się z FC Wrocław Academy do Śląska Wrocław. Strzeliński napastnik zaliczył kilka występów w Centralnej Lidze Juniorów, a na co dzień trenuje z trzecioligową drużyną rezerw WKS-u.
17-letni Szymon Kuśnierz jest bardzo dobrze zapowiadającym się młodym graczem z powiatu strzelińskiego. W ostatnich sezonach reprezentował FC Wrocław Academy. W lecie interesowało się nim kilka, znanych ekip. Kuśnierz był na testach m.in. w Jegielloni Białystok, ale zdecydował się na transfer do Śląska Wrocław. Późnią jesienią WKS wypożyczył go z FC Academy do końca stycznia 2017 roku. Na początku przyszłego roku ma jednak dojść do transferu definitywnego.
- Chciałem wykonać kolejny krok w mojej przygodzie z piłką i dalej się rozwijać piłkarsko. Miałem kilka propozycji, dobrze wypadłem na testach w Jagielloni. Ostatecznie zdecydowałem się jednak na Śląsk Wrocław. To bardzo popularny klub w naszym regionie, którego jestem kibicem. W Śląsku mam praktycznie identyczne warunki rozwoju jak w Jagielloni, a Wrocław jest zdecydowanie bliżej Strzelina. Po rozmowach z działaczami WKS-u nie miałem wątpliwości, że transfer do Śląska to dobry krok – opowiada Szymon Kuśnierz. Młody napastnik jesienią rozegrał kilka meczów w Centralnej Lidze Juniorów, a na co dzień trenuje z trzecioligową drużyną rezerw WKS-u.
- Treningi odbywają się codziennie, a dodatkowo w weekendy dochodzą mecze. Na zajęcia dojeżdżam. Bardzo dziękuję mojemu Tacie, który codziennie pokonuje ze mną te kilometry i umożliwia mi treningi. Bardzo mnie wspiera, często musi tak dopasować swoje zajęcia, pracę, żeby zawieźć mnie do Wrocławia – mówi. – Trenują czasami z nami zawodnicy pierwszego zespołu Śląska. Możemy podpatrzeć bardziej doświadczonych piłkarzy, wiele się od nich nauczyć. Czasami mamy wspólny rozruch z graczami Ekstraklasy lub wspólnie korzystamy z siłowni. Cieszę się, że jestem częścią Śląska – dodaje 17-letni napastnik.
Mamy nadzieję, że Szymon pójdzie śladami Michała Masłowskiego i w przyszłości będzie grać w Ekstraklasie - Ekstraklasa? Musimy poczekać. Na razie chcę przebić się do składu drugiej drużyny. Nasz trener często stawia na młodych graczy, wiele ze mną rozmawia. Na razie daję z siebie wszystko na treningach, żeby rozwijać się piłkarsko – dodaje Szymon Kuśnierz.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również