Damian Sobski (przy piłce) rozpoczyna akcję Ferruslexu. Foto: Marek Rychlica
Za nami już trzy serie spotkań I Ligi Piłki Nożnej Halowej organizowanej przez Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne. Mecze 3. kolejki rozegrane zostały w sobotę, 10 grudnia w hali sportowej strzelińskiego Gimnazjum nr 2. Pozycję lidera straciły Delikatesy u Lipy, które niespodziewanie zostały pokonane przez RS-Bruk. Na czele tabeli z kompletami zwycięstw znajdują się drużyny Green Install oraz FMS-u Jubilera Goldmax.
Wyniki 3. kolejki I Ligi Piłki Nożnej Halowej SCS-E, 10 grudnia:

Game Over - Ferruslex Kuropatnik 3:5 (2:2)
Strzelcy: Wojciech Gruszecki 2, Artur Gierczak (Game Over), Tomasz Malinowski 2, Filip Humelt, Piotr Pukalski-Pukała (Ferruslex)

W jednym z najbardziej wyrównanych pojedynków minionej kolejki Ferruslex okazał się nieznacznie lepszy od Game Over. Po pierwszej części na tablicy wyników utrzymywał się remis 2:2. Po zmianie stron więcej sił i zimnej krwi zachowali gracze z Kuropatnika, którzy na co dzień występują w gr. IV klasy A.

FMS Jubiler Goldmax – Brożec 12:8 (6:3)
Strzelcy: Miłosz Bandura 3, Henryk Furman 2, Mirosław Bąk 2, Dawid Woźniak 2, Kamil Słowikowski, Damian Szydziak (FMS), Marek Tabor 3, Mateusz Grzywiński 3, Mateusz Kędzierski 2 (Brożec)
Tym razem Game Over sprawdził formę graczy z Kuropatnika. Foto: Marek Rychlica
Jubiler pokonał Brożec i znajduje się na czele ligowej stawki. W zespole FMS-u hat-trick skompletował piłkarz Strzelinianki Miłosz Bandura, a po trzy gole dla Brożca strzelili Mateusz Grzywiński oraz Marek Tabor, który występuje również w lidze piłki nożnej halowej w Przewornie. Warto odnotować, że w zespole Jubilera wystąpił były piłkarz Śląska Wrocław Damian Szydziak, który w przeszłości zaliczył debiut w Ekstraklasie.

Delikatesy u Lipy - RS-Bruk 3:6 (1:2)
Strzelcy: Mariusz Hałas, Patryk Firek, Marcel Rychlica (Delikatesy), Maksymilian Gralec 3, Andrzej Leśniak 3 (RS-Bruk)

Przegrana Delikatesów była największą niespodzianką minionej kolejki. Przed tym meczem zespół Deliaktesów znajdował się na czele ligowej stawki z kompletem zwycięstw, a RS-Bruk miał komplet porażek. Świetna gra Maksymiliana Gralca z Czarnych Kondratowice i Andrzeja Leśniaka zaowocowała sześcioma bramkami. Panowie łupem bramkowym podzielili się sprawiedliwie. Delikatesy stać było jedynie na trzy trafienia i wypadli poza ligowe podium.

Green Install - M&A Granit 5:2 (4:1)
Strzelcy: Rafał Sukiennik 2, Krzysztof Burtan 2 (Green Install), Ratkun (Granit)

Po trzech kolejkach Green Install zachowuje komplet zwycięstw. Mecz z Granitem rozstrzygnął się praktycznie już po pierwszej połowie zakończonej wynikiem 4:1. Do zwycięstwa zespół poprowadzili piłkarze Strzelinianki: napastnik Krzysztof Burtan oraz pomocnik Rafał Sukiennik.

Strzelec - Kwarcyt Jegłowa 9:5 (3:3)
Strzelcy: Mariusz Denes 5, Karol Tatara 3, Maciej Żygadło (Strzelec), Rafał Mikła 4, Przemysław Demboryński (Kwarcyt)
Kwarcyt nadal zamyka ligową stawkę. Tym razem piłkarze z Jegłowej przegrali ze Strzelcem, w barwach którego występuje niezawodny napastnik Mariusz Denes. Popularny Supermario był najlepszym strzelcem minionej kolejki, ponieważ zanotował aż pięć trafień. W barwach Kwarcytu wystąpił były piłkarz rezerw Śląska Wrocław Rafał Mikła. Zawodnik, mający za sobą występy w trzeciej lidze, zdobył cztery bramki.