Game Over pewnie pokonał Granit
Za nami już cztery kolejki I Ligi Piłki Nożnej Halowej organizowanej przez Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne. Wszystkie mecze pierwszoligowcy rozgrywają w hali sportowej przy strzelińskim Gimnazjum nr 2. Po raz kolejny wielu emocji kibicom dostarczyli piłkarze Ferruslexu. Drużyna z Kuropatnika prowadziła z Jubilerem już 7:2, by ostatecznie wygrać różnicą jednego gola. Co ciekawe, rywale w ostatnich sekundach mogli nawet „ukraść” zwycięstwo. Liderem I ligi pozostaje ekipa Green Install, która łatwo pokonała Kwarcyt. Bez zwycięstwa pozostaje także Granit. Zespół M&A łatwo pokonała drużyna Game Over.
Wyniki I Ligi Piłki Nożnej Halowej SCS-E, kolejka 4. 17.12.2016r (Sobota):

Brożec - Delikatesy u Lipy 9:5 (7:2)
Strzelcy: Łukasz Kunderman 3, Marek Tabor 2, Jakub Karoń, Paweł Olenkiewicz, Łukasz Kendzierski, Mateusz Grzywiński (Brożec), Arkadiusz Półchłopek 3, Mariusz Hałas (Delikatesy)

W zespole z Brożca wystąpiło trzech graczy Galaktycznych, którzy grają w lidze piłki nożnej halowej w Przewornie. To właśnie ci zawodnicy poprowadzili drużynę do zwycięstwa: Łukasz Kunderman skompletował hat-tricka, Marek Tabor zaliczył dwa trafienia i kilka asyst, a Paweł Olenkiewicz raz pokonał golkipera Delikatesów. Brożec już w pierwszej połowie wypracował sobie kilkubramkową przewagę, której nie oddał do ostatniego gwizdka sędziego Zbigniewa Masłowskiego. Brożec wygrał zasłużenie 9:5. W zespole Delikatesów brylował zdobywca trzech goli Arkadiusz Półchłopek, który w przeszłości występował na zapleczu Ekstraklasy w barwach MKS-u Kluczbork.

Kwarcyt Jegłowa - Green Install 0:9 (0:6)
Strzelcy: Rafał Gierczak 3, Bartosz Korgul 2, Krzysztof Rogan 2, Krzysztof Burtan (Green Install)

Drużynę lidera pierwszej ligi tworzą głównie zawodnicy Strzelinianki, którzy łatwo rozprawili się z Kwarcytem. Losy meczu rozstrzygnęły się już po pierwszej połowie zakończonej wynikiem 6:0. Po zmianie stron drużyna Green Install dołożyła jeszcze trzy trafienia. Najlepszym strzelcem został Rafał Gierczak, który skompletował hat-tricka. Rzadko zdarza się, żeby drużyna nie zdobyła przez 40 minut ani jednego gola. Niestety, dokonali tego gracze Kwarcytu, którzy nie mogli poradzić sobie ze szczelną defensywą Green Install i świetnie dysponowanym bramkarzem Piotrem Szczegielniakiem.

RS-Bruk - Strzelec 6:9 (3:5)
Strzelcy: Maksymilian Gralec 5, Stanisław Sikora (RS-Bruk), Mariusz Denes 4, Karol Tatara 2, Daniel Kożuchowski, Maciej Żygadło, Marcin Chorążewski (Strzelec)

To był pojedynek dwóch snajperów, Maksymiliana Gralca z Mariuszem Denesem. Ten pierwszy zdobył aż pięć goli, ale nie wystarczyło to nawet na wywalczenie punktu w starciu ze Strzelcem. Doświadczony snajper Mariusz Denes cztery razy wpisywał się na listę strzelców, a w zdobywaniu goli mógł także liczyć na pomoc kolegów. Zawodnicy Strzelca już po pierwszej połowie prowadzili 5:3, by ostatecznie wygrać 9:6. W zwycięskim zespole wystąpiło kilku graczy z Ludowa Śląskiego, którzy jesienią wywalczyli Wicemistrzostwo Jesieni w gr. VI klasy B. W barwach Strzelca wystąpił też najskuteczniejszy piłkarz z naszego powiatu w klasie okręgowej – Daniel Kożuchowski.

Ferruslex Kuropatnik – FMS Jubiler Goldmax 7:6 (1:0)
Strzelcy: Piotr Pukalski-Pukała 3, Łukasz Muraszew 2, Patryk Met, Tomasz Malinowski (Ferruslex), Henryk Furman 2, Dawid Woźniak, Mariusz Misiewicz, Rafał Grzywniak, Miłosz Bandura (FMS)

Ten mecz zapowiadany był jako hit kolejki i nie zawiódł licznie zebranych kibiców. W pierwszej części kibice obejrzeli tylko jednego gola i na przerwę Kuropatnik schodził z przewagą po wykorzystaniu rzutu karnego. Czyste konto zachował golkiper Damian Sobski, który między słupkami zastąpił kontuzjowanego Krzysztofa Rucińskiego. Sobski udowodnił, że równie dobrze radzi sobie w roli golkipera jak i w polu gry. Po zmianie stron gra stała się bardziej otwarta. Ferruslex dość szybko objął wysokie prowadzenie 7:2, a hat-tricka skompletował Piotr Pukalski-Pukała. FMS nie zamierzał jednak składać broni. W ataku dwoił się i troił piłkarz Olimpii Henryk Furman. FMS konsekwentnie odrabiał straty i w ostatnich sekundach na tablicy wyników pojawił się rezultat 7:6. „Piłkę meczową” miał Miłosz Bandura, jednak nie zdołał pokonać Damiana Sobskiego i trzy punkty powędrowały na konto Ferruslexu, który przyzwyczaił kibiców do emocjonujących pojedynków.

M&A Granit - Game Over 4:8 (2:5)
Strzelcy: Marek Robak 2, Sławomir Buraczyński, Michał Swereda (Granit), Wojciech Gruszecki 4, Artur Gierczak (Game Over)

Zespół M&A Granit wsparł piłkarz Strzelinianki Marek Robak, który zdobył dwa gole. Niestety, jego bramki nie wystarczyła nawet do wywalczenie punktu. Zawodnicy Game Over grali bardzo skutecznie i konsekwentnie. Ataki rywali doskonale rozbijali bracia Gierczakowie, akcje od bramki dobrze rozgrywał Piotr Słonina, a Wojciech Gruszecki zdobył połowę goli dla swojej ekipy. Game Over po pierwszej odsłonie prowadził 5:2, by ostatecznie wygrać 8:4.