Walne zebranie otworzył prezes Jacek Bury

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Dyskusja nad organizacją uroczystości z okazji 70-lecia istnienia LKS-u Ognisko Przeworno oraz krytyczne uwagi dotyczące stanu infrastruktury sportowej w gminie Przeworno zdominowały ostatnie walne zebranie.
Spotkanie odbyło się w restauracji Zbyszko w Przewornie. Posiedzenie otworzył prezes Jacek Bury. Odczytał porządek obrad i złożył sprawozdanie z działalności zarządu za rok 2016. W swoim wystąpieniu przypomniał, w jaki sposób reaktywowało się Ognisko Przeworno. - Podczas nadzwyczajnego walnego zebrania w maju 2016 roku działacze Ogniska i Viktorii Sarby postanowili połączyć siły i zgłosić drużynę do rozgrywek ligowych – mówił Jacek Bury. - Pod koniec czerwca 2016 roku powtórnie zwołano walne zebranie, na którym wyłoniono nowy zarząd Ogniska oraz komisję rewizyjną. W spotkaniu uczestniczyli członkowie byłego zarządu Ogniska i działacze sportowi
Niedługo po tym wybrano nowego trenera, Piotra Kocha, i zgłoszono drużynę do rozgrywek w klasie B. Na koniec wystąpienia Jacek Bury podziękował za pomoc sponsorom oraz wszystkim działaczom sportowym za pracę na rzecz klubu. Sprawozdanie prezesa przyjęto jednogłośnie.
Szczegółowe sprawozdanie finansowe przedstawił Artur Szewc. Wyliczył, że przychody klubu w roku 2016 to około 13 147 zł, w tym dotacja z gminy 8000 zł, darowizny 4224 zł, składki członkowskie 678 zł i 245,3 zł uzyskano w ramach 1% odpisu od podatku. Z kolei koszty prowadzonej działalności to około 12 510 zł. Uzyskaną nadwyżkę, 637 zł, postanowiono przekazać na pokrycie działalności statutowej. Raport finansowy przyjęto jednogłośnie.
Z kolei sprawozdanie komisji rewizyjnej przedstawił Patryk Kunderman. Stwierdził, że po zapoznaniu się z dokumentacją finansowo-księgową oraz gospodarką materialną mienia klubu nie stwierdzono żadnych zastrzeżeń. Dlatego komisja złożyła wniosek o udzielenie absolutorium dla zarządu. Stanowisko to jednogłośnie poparli obecni na walnym zebraniu działacze sportowi.
Sprawozdanie finansowe przedstawił Artur Szewc (po prawej), a komisji rewizyjnej Patryk Kunderman (z lewej)
Płakali ze wzruszenia...
W następnym punkcie zebrania dyskutowano nad organizacją uroczystości z okazji 70-lecia istnienia LKS-u Ognisko Przeworno. Padła propozycja, aby wcześniej opublikować cykl materiałów prasowych, dotyczących historii klubu Ognisko. Prezes Jacek Bury mówił o przygotowaniu biesiady i prezentacji multimedialnej. - Chcielibyśmy przedstawić w krótkiej prezentacji m.in. osoby związane z Ogniskiem - dodał wiceprezes Kazimierz Nahajło.
- Można by pokazać w tym materiale najważniejsze mecze, na szczycie, m.in. ze Śląskiem, Polarem, Trzebnicą - wtrącił działacz sportowy Krzysztof Litwin.
W dyskusję włączył się Jerzy Pasoń, poprzedni prezes klubu. Przypomniał, że przed organizacją 60-lecia osobiście z Waldemarem Ginterem i Jerzym Kundermanem udali się do najstarszych działaczy i zawodników z zaproszeniami na uroczystość. - Niektórzy byli tym bardzo wzruszeni - relacjonował Jerzy Pasoń. - Niektórzy płakali i dziwili się, że ktoś ich pamięta jako dawnych piłkarzy. Dlatego proponuję, aby zastanowić się kogo można zaprosić na obchody 70-lecia.
Prezes Bury poinformował, że uroczystości miałyby odbyć się 11 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Przewornie. - Zaproszenia trzeba byłoby wysłać z odpowiednim wyprzedzeniem - stwierdził Kazimierz Nahajło.
- Mamy koniec marca, idą święta i zaraz będzie końcówka maja - dodał Artur Szewc, członek Zarządu Ogniska. - Czasu naprawdę jest niewiele. Należy zebrać grupę ludzi, którzy chcieliby zająć się przygotowaniami. Sądzę, że powinien się zaangażować też ktoś z byłego zarządu, bo tu jest skarbnica wiedzy o historii klubu.
Jerzy Pasoń wspomniał, że pierwszy LKS, jaki powstał na Dolnym Śląsku w roku 1947, to było Ognisko Przeworno.
Na koniec Piotr Bartków zaproponował, aby poprosić o pomoc w przygotowaniu 70-lecia klub „Młodzik Przeworno” oraz miejscowe szkoły.

Zatrzymaliśmy się w rozwoju...
Wolne wnioski, to ostatni punkt walnego zebrania. Prezes Jacek Bury wspomniał o remoncie szatni na stadionie piłkarskim, w który zaangażowani są działacze „Młodzika”. Jerzy Pasoń przypomniał, że obiekt ten powstał ze środków Totalizatora Sportowego. Od tej pory, poza szatnią w Jegłowej, nic nie zostało zrobione w gminie. - Kluby nie są w stanie same finansować takich zadań - mówił dalej były prezes. - Są na to środki unijne. Ludzie, którzy siedzą w urzędzie gminy i biorą za to pieniądze, powinni pomóc w znalezieniu funduszy na remont szatni. Nie powinno być tak, że ktoś społecznie tam pracuje i ludzie na to się składają. Proszę zobaczyć, w gminie Strzelin wybudowano nowe obiekty sportowe, podobnie w gminie Kondratowice. Wiele lat temu inne kluby nam zazdrościły, że mamy murowaną szatnię, bo u nich stały tylko baraki. Jednak w pewnym momencie zatrzymaliśmy się w rozwoju. Kolejne władze gminy nie robią nic, aby to zmienić. Jeśli można wybudować szatnie w Białym Kościele, Brożcu, Podgaju, Kondratowicach i Księginicach, to dlaczego nie da się w gminie Przeworno? Czy to znaczy, że tam mieszkają bogatsi ludzie i przynieśli swoje pieniądze? Nie, tam są władze, które potrafią to zrobić.
Kazimierz Nahajło dodał, że rzeczywiście koszty remontów obiektów sportowych są zbyt duże, aby kluby były w stanie je udźwignąć.
Piotr Bartków stwierdził, że obecny wójt powinien rozumieć te problemy, bo jest od dawna związany z piłką nożną. Może więc coś się nareszcie zmieni.
Na koniec zebrania ustalono termin spotkania komitetu organizacyjnego obchodów 70-lecia Ogniska Przeworno.

komentarze   

Permalink3 +3 Zawodnik 6
Że co?
Cytuję Kibic:
Szkoda było zachodu z wyborami nowego zarządu bo i tak rządzi stary!
Pan Bury ma guzik do powiedzenia,bo wszystkim i tak steruje Pasoń! To było do przywidzenia,że nie pozwolą nikomu nowemu decydować o sprawach klubu!
Śmiech na sali.

Widzę,że osoba piszaca ten komentarz nie ma zielonego pojęcia na temat tego co się dzieje w klubie.Proponuje przyjść i przyjrzeć się bliżej. Można łatwo wywnioskować, że jest Pan zwolennikiem aktualnych rządów w naszej gminie, ponieważ to jedyne osoby,które nam nie pomagają a wręcz utrudniają na każdym kroku. Proszę następnym razem odrobinę się zastanowić zanim napisze Pan takie głupoty .Pan Pason służył klubowi około 16 lat i sam chciał zrezygnować ze stanowiska prezesa. Pan Bury wraz z obecnym zarządem wzorowo opiekuje się klubem.Pozdrawiam.
Niech ognisko płonie! :-)
2017-05-02 21:46 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 0 Kibic
RE: Kolejne władze gminy nie robią nic, aby to zmienić...
Szkoda było zachodu z wyborami nowego zarządu bo i tak rządzi stary!
Pan Bury ma guzik do powiedzenia,bo wszystkim i tak steruje Pasoń! To było do przywidzenia,że nie pozwolą nikomu nowemu decydować o sprawach klubu! Śmiech na sali.
2017-04-22 08:04 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 0 Ala
RE: Kolejne władze gminy nie robią nic, aby to zmienić...
To chyba jeden z niewielu zarządów w Polsce, który nie tylko nie zrobił długów, ale jeszcze ma nadwzke za cały rok działalności!
2017-04-20 10:36 Cytować Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież