Szymon Łukowicz uzyskał najlepszy czas w historii swoich startów i startów wszystkich zawodników z powiatu strzelińskiego
Szymon Łukowicz uzyskał najlepszy czas w historii swoich startów i startów wszystkich zawodników z powiatu strzelińskiego
Szymon Łukowicz nie zwalnia tempa. I to dosłownie. Trzy tygodnie temu pisaliśmy o jego świetnym występie w Półmaratonie Marzanny w Krakowie, a dziś mamy kolejną wiadomość o jeszcze lepszym starcie i to na najtrudniejszym, królewskim dystansie.
W Gdańsku odbył się 3. Gdańsk Maraton. Na ponad 42 - kilometrowej trasie wystartowało blisko 2400 biegaczy z Polski i zagranicy. W gronie tym znalazł się najlepszy strzeliński biegacz Szymon Łukowicz (trzykrotnie ostatnio zwyciężył w Strzelińskij Dziesiątce w kategorii najlepszy zawodnik powiatu i gminy Strzelin). Strzelinianin pobiegł fantastycznie, zajmując 12. miejsce w klasyfikacji generalnej. Przed nim był Japończyk. Łukowicz uzyskał też najlepszy czas w historii swoich startów i startów wszystkich zawodników z powiatu strzelińskiego. Pokonanie całej trasy zajęło mu 2:43:45 godz. Biegacz nie ukrywa swojej radości z osiągniętego wyniku. - Pół roku przygotowań i życiówka poprawiona o prawie 13 minut! Średnie moje tempo to ok. 3:52 min/km. - mówi. - Świetna była pogoda (może oprócz wiejącego wiatru, jak to bywa nad morzem). Dobre przygotowanie połączyłem z ryzykowną taktyką – dodaje. Jak widać, dało to bardzo dobry efekt, bo bieg wyszedł mu perfekcyjnie. Pierwszą połowę dystansu przebiegł w czasie 1:22:30 godz., a drugą jeszcze szybciej, bo w ciągu 1:21:15 godz. - Drugą część pobiegłem tylko 1:30 min wolniej niż mój rekord życiowy w niedawnym półmaratonie krakowskim – podkreśla Szymon.
Sukces Szymona jest tym cenniejszy, że około roku temu miał w bieganiu dłuższą przerwę, co znacznie utrudniło powrót do dobrej formy. Dodać jeszcze można, ze dotychczas tak wysokiego miejsca w dużym maratonie nie zajął żaden z naszych biegaczy.
Znajomi Szymona, którzy składali mu gratulacje, dodają, że jeszcze trochę potrenuje i jako rywale zostaną mu tylko Kenijczycy. I my do tych życzeń się przyłączamy.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również