Mamy nadzieję, że piłkarze z Wiązowa często będą schodzili z boiska z podniesionymi rękami
Po długiej, zimowej przerwie do gry wrócili juniorzy starsi klubu Świteź. Na inaugurację piłkarze z Wiązowa pokonali rywali z Sobótki i wrócili na pozycję lidera. W klasie okręgowej swoje mecze rozegrały ekipy Strzelinianki i Ślęzy, a w „terenówce” juniorów młodszych nasz region reprezentuje Młodzik Przeworno. Sprawdźcie, jak w miniony weekend zaprezentowały się te zespoły.
Juniorzy starsi Strzelinianki swój mecz w klasie okręgowej rozegrali w środę, 26 kwietnia. Tym razem podopieczni trenera Mariusza Błachańca na wyjeździe mierzyli się z klubem Barycz Milicz. Na ten pojedynek pojechało czternastu graczy ze Strzelina, w tym kilku mających za sobą występy w seniorskiej drużynie, m.in.: Emil Lubecki, Sławomir Źrebiec, czy Michał Dziedziński. Goście objęli prowadzenie w 21. minucie, po trafieniu napastnika Konrada Wojewody. Radość kibiców ze Strzelina trwała tylko kwadrans, ponieważ gospodarze zdołali wyrównać. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem 1:1, to tuż przed gwizdkiem sędziego na przerwę gola „do szatni” strzelił Jakub Kozak. Strzelinianka prowadziła 2:1 i wydawało się, że po zmianie stron nadal będzie prowadzić grę. Stało się jednak inaczej. Piłkarze z Milicza odważnie ruszyli do odrabiania strat i zachowali więcej sił w kluczowym momencie pojedynku. Gracze klubu Barycz najpierw doprowadzili do remisu, by na dziesięć minut przed końcem pojedynku ustalić wynik starcia na 3:2. Gościom zabrakło już czasu na odrobienie strat i wrócili do Strzelina bez zdobyczy punktowej. Szczęścia zabrakło także juniorom z klubu GAP Ślęza, którzy przed własną publicznością przegrali zdecydowanie z Lotnikiem Twardogóra. Mecz zakończył się efektowna wygraną gości aż 6:0. Przypomnijmy, że wielu juniorów GAP-u występuje w seniorskiej drużynie Ślęzy, która następnego dnia rywalizowała w gr. VI klasy B z Pogonią Kowalów. Szkoleniowiec juniorskiego zespołu nie miał więc do dyspozycji wszystkich, najlepszych graczy. Liderem klasy okręgowej juniorów starszych pozostaje Śląsk Wrocław, który wyprzedza Widawę Kiełczów oraz GKS Kobierzyce. Strzelinianka i GAP Ślęza znajdują się w drugiej części tabeli. Strzelinianka wywalczyła do tej pory 17 oczek, a gracze z gminy Borów o trzy oczka mniej.
To nie był dobry weekend dla strzelińskich juniorów
Trzy gole samobójcze
Udanie do gry wrócili juniorzy starsi z Wiązowa, którzy występują w lidze terenowej. Świteź pokonała pewnie Ślężę Sobótka 4:1 i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. Po pierwszej połowie na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis. Co ciekawe, rywale aż trzy razy przypadkowo umieszczali piłkę we własnej bramce! Jedno trafienie dołożył Aleksander Kaczmarek. Juniorzy z powiatu strzelińskiego w sześciu meczach wywalczyli 16 punktów i mają jeden punkt przewagi nad Bystrzycą Kąty Wrocławskie. Juniorzy z Wiązowa kilka miesięcy czekali na swój pierwszy mecz o punkty w roku 2017. W okresie przygotowawczym rozegrali kilka gier kontrolnych, a 23 kwietnia towarzysko rozgromili Burzę Chwalibożyce 9:2.

Młodzik nadal na podium
W klasie okręgowej juniorów młodszych nasz powiat reprezentuje jedynie Strzelinianka. Tym razem podopieczni trenera Szymona Kuriaty o punkty walczyli w Wołowie z tamtejszym MKP. Gospodarze już po pierwszej połowie prowadzili 3:0, by ostatecznie wygrać efektownie 5:0. – Rywale byli lepszym zespołem i zasłużyli na tak wysokie zwycięstwo – mówił po pojedynku w Wołowie trener Strzelinianki Szymon Kuriata. Liderem tabeli „okręgówki” juniorów młodszych pozostaje Polonia Środa Śląska, która wyprzedza Śląsk Wrocław oraz Pogoń Oleśnica. Strzelinianka wywalczyła do tej pory 12 punktów i zajmuje dwunastą lokatę.
W sobotę w lidze terenowej juniorów młodszych rywalizowali gracze Młodzika Przeworno. Podopieczni trenera Marka Tabora pokonali na wyjeździe Polonię Wrocław, a jedynego gola zdobył w 47. minucie Dominik Smalec. Młodzik zajmuje trzecie miejsce na podium z dwoma punktami straty do Bumerangu Wrocław.