Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Po odejściu na emeryturę insp. Marka Pelczara obowiązki komendanta Powiatowego Policji w Strzelinie przejęła mł. insp. Izabela Baszura. Wydawało się, że już tak zostanie, jednak Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu zdecydował inaczej.
W poniedziałek, 27 sierpnia, w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie uroczyście przekazano obowiązki nowemu Komendantowi Powiatowemu Policji w Strzelinie kom. Łukaszowi Strożkowi. W uroczystości brał udział zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Andrzej Łuczyszyn i średni aktyw kierowniczy strzelińskiej jednostki. W wydarzeniu uczestniczyli także samorządowcy, starosta Marek Warcholiński i sekretarz UMiG w Strzelinie Kazimierzowi Nahajło. Nie zabrakło też przedstawicieli służb mundurowych, straży pożarnej i zakładu karnego.
Podczas uroczystości zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu odebrał od nowego kom. Łukasza Strożka meldunek o gotowości przejęcia obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Strzelinie. Następnie przedstawił krótką informację o przebiegu służby nowego komendanta. Kom. Łukasz Strożek ma 41 lat. Z wykształcenia jest magistrem historii. Do służby w Policji przyjął się w 1996 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Kompanii Patrolowo – Interwencyjnej w Warszawie. W 2002 roku przeniósł się do Zabrza, gdzie pracował w komisariatach II i IV Policji. Od 2009 roku pełnił funkcje kierownicze w komisariacie III Policji, a od 2011 roku był z-cą naczelnika wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy. W 2014 roku ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Po zostaniu oficerem powierzono mu obowiązki z-cy komendanta komisariatu I Policji w Zabrzu, zaś od 1 lutego 2015 roku kom. Łukasz Strożek był komendantem komisariatu III Policji. W tym też roku został naczelnikiem wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Komentarze   

Permalink3 -1 milicja
RE: Nowy Komendant Powiatowy Policji w Strzelinie
Przynajmniej jakiś porządny chłop a nie komuch.....
2018-12-22 09:20 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +1 spajker
RE: Nowy Komendant Powiatowy Policji w Strzelinie
nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie oficera. tak mawiano w prl. dzisiaj w prywatnym biznesie za prezesa często robi szczupła blondynka po wyższej szkole prawa i makijażu kryta przez ważnego bonza. vide volvo bus poland. zmorą w prywatnym biznesie i to zmorą pospolita jest dowodzenie ludźmi mądrymi przez idiotę, vide lech poznań. stresogenne i patogenne.
podkreślam że nie znam ludzi z policji i do nikogo się nie przypinam ale już technik farmacji zwalniał z pracy generałów ze sztabu generalnego i bił własną monetę za zasługi w 4 wojnie światowej. przykre.
2018-09-18 18:29 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +2 Jurek
Kolejny geniusz
Zastępcą komendanta komisarza (porucznika) jest młodszy inspektor (podpułkownik), Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego jest podinspektor (major), powiem jedno komendant ma plecy.
W KPP Strzelin było wielu oficerów, którzy z powodzeniem mogli być komendantami jednak od jakiegoś czasu nasza Komenda jest trampoliną do awansu albo ostaną przystanią przed emeryturą i podniesieniem wysokości emerytury.
Smutne.
2018-09-18 17:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz