Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Jeszcze w tym roku wykonany zostanie łącznik pomiędzy ul. Gen. Leopolda Okulickiego a ul. Grunwaldzką (droga przy aquaparku). Pierwotnie łącznik miał być zrobiony z trylinki (sześciokątne płyty betonowe – przyp. red.), pochodzącej z rozbiórki targowiska miejskiego oraz ul. Zamkowej. Na realizację zadania przeznaczone jest ponad 150 000 zł.
Jak poinformowała burmistrz Miasta i Gminy Strzelin, w tygodniu ogłoszony zostanie przetarg. Dodała, że na pewno o wiele łatwiej pójdzie układanie nowego materiału niż trylinki. Prawdopodobnie zostanie ona sprzedana lub przekazana na materiał, który w przyszłości będzie służył do utwardzania dróg.
- Posiadamy już niezbędne dokumenty, aby móc ogłosić przetarg na wykonawcę tej inwestycji. Myślę, ze w tym tygodniu to nastąpi. Trylinka zostanie uprzątnięta, a nowa droga będzie wykonana w technologii kostki betonowej typu Polbruk. Grunt jest na tyle dobry, że droga zostanie zrobiona szybko. Pogoda nie powinna być żadną przeszkodą – mówił Ryszard Piestrak, kierownik Centrum Usług Komunalnych i Technicznych w Strzelinie.
- Docelowo, to nie jest droga przy targowisku, które zostało wyremontowane i znajduje się w zupełnie innym miejscu. Ta droga ma służyć jako łącznik dla mieszkańców ul. Grunwaldzkiej i okolic Osiedla  Piastowskiego, żeby nie musieli chodzić aż do ul. Wrocławskiej. Na pewno celem władz gminy nie jest przygotowywanie tego terenu pod targowisko. W planie zagospodarowania przestrzennego ten teren przeznaczony jest pod sport. W przyszłości mogłaby tam powstać porządna hala sportowa lub boisko pełnowymiarowe – wyjaśniła burmistrz.
Dodaj komentarz