Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Gmina Strzelin nawiązała współpracę z Akademią Siatkówki, utworzoną przez znanych polskich siatkarzy: Łukasza Kadziewicza, Pawła Siezieniewskiego i Macieja Dobrowolskiego. Niedawno podpisano umowę o współpracy, a już we wrześniu ruszy nabór w naszych szkołach podstawowych. Do akademii mogą dołączyć uczniowie klas IV - VI.
Akademia Siatkówki dynamicznie się rozwija i otwiera oddziały w kolejnych polskich gminach. Ma już ponad 20 oddziałów, w których na co dzień trenuje 400 podopiecznych. Pracuje z wykształconą kadrą na bazie materiałów i systemu wypracowanego przez Polski Związek Piłki Siatkowej, z którego wyrośli aktualni mistrzowie świata.
Celem współpracy gminy i akademii jest przede wszystkim: zwiększenie dostępności uprawiania sportu dla dzieci i młodzieży z miasta i gminy Strzelin, zachęcenie młodych mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz przeciwdziałanie zjawiskom patologicznym, na które w dzisiejszych czasach są mocno narażone dzieci i młodzież. Strony umowy są też zobowiązane do wzajemnej promocji.
Członkowie akademii będą trenować pod okiem profesjonalnych trenerów dwa razy w tygodniu, na obiektach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzelinie. Opłata miesięczna wynosi 40 zł, a każdy członek akademii zostanie ubezpieczony i wyposażony w sprzęt (spodenki, koszulki, dresy, torby i wodę).
Kilka dni temu podpisano umowę o współpracy, a w strzelińskim magistracie gościli koordynatorzy projektu – Łukasz Kadziewicz i Paweł Siezieniewski. Ten drugi odpowiada za region strzeliński. Odbyło się też spotkanie z dyrektorami szkół, a przedstawiciel akademii zgłosił chęć udziału w zebraniach z rodzicami, które odbędą się na początku roku szkolnego. Wszyscy zainteresowani zapisaniem dziecka do Akademii Siatkówki mogą dzwonić pod nr tel. 664 987 222.

Komentarze   

Permalink2 +2 spajker
RE: Pod okiem profesjonalnych trenerów
"pod okiem profesjonalnych trenerów" myślałem że siedzi na wózku inwalidzkim a ci masażyści mają ją do sprawności doprowadzić.
2018-10-08 19:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 -6 Czytelnik
RE: Pod okiem profesjonalnych trenerów
Brawo dla Burmistrza.
2018-10-08 18:11 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz